banner864

Ünlülerden Soma faciası için AKP'ye tepki! 13 Mayıs 2014, 23:22

Soma'daki maden ocaklarında yaşanan kazalar 29 Nisan günü Meclis gündemine gelmiş, önerge AKP'lilerin oylarıyla reddedilmişti
Fotoğraf: Meryem Yıldırım

Soma'nın madenlerinde yaşanan kazalar çok değil 29 Nisan 2014 günü TBMM Genel Kurulu'na geldi. CHP o gün, Soma'daki maden ocaklarında meydana gelen iş kazalarına ilişkin araştırma önergesi verdi. Bu önerge TBMM Genel Kurulu'nda AKP'lilerin oylarıyla reddedilmişti. Ünlü isimler sosyal paylaşım sitelerinden önergeyi hatırlatırken, gazeteci ve yazar Uğur Dündar, kazalarda Türkiye’nin birinci sırada olduğunu hatırlatırken, Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay ise, ‘’Kader deyip kapattıkları göçükler, bir önlem olmadığının göstergesi.’’ dedi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:
Gözümüz Soma'da. Madencinin canı kömürden ucuz! Soma'daki madencilerimizin yakınlarına metanet diliyoruz.

Siyasetçi Mansur Yavaş: Ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Yetkililer keşke aynı sözleri söylemek yerine ders alsalar ve bir daha yaşanmasa.

Gazeteci ve Yazar: Uğur Dündar: AKP Türkiye'si, işçilerin 'KOLAY VE GÜZEL ÖLDÜKLERİ' kazalarda Avrupa'da 1 nci sırada! Soma'da yitirdiklerimize Allah'tan rahmet dilerim.

Sanatçı ve Yazar Onur Akay: AKP döneminde ölen işçilerin sayısı ve kader deyip kapattıkları göçükler, bir önlem olmadığının açık göstergesi. Allah'tan rahmet dilerim.

Gazeteci Oğuz Güven: AKP'li vekillerin elleri 15 gün önce Soma'daki cinayetleri örtmek için kalkmıştı.

Ulusal Kanal GYY Yener Güneş: Soma'da, yerin derinliklerinde, şehit olan maden işçileri yüreğimizi dağlıyor. "Ocak mıdır, zindan mıdır? Kapitalizmin kanunu mudur..."

Oyuncu ve Yazar Berna Laçin: Allah'ım Soma'daki canlara yardım et.

Haber sunucusu İrfan Değirmenci: Gözümüz kulağımız yüreğimiz Soma'da...Umarım madende can kaybı artmaz, bu ailelere iyi haber verebiliriz.

Televizyoncu Mesut Yar: Ah! Ateş hep ocağa düşüyor. Allah yardımcısı olsun tüm madencilerin, Soma'nın, ekmeği için ateşe yürüyenlerin.

Şarkıcı Ferhat Göçer: Soma'da Maden ocağındaki kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabır,yaralılara acil şifalar diliyorum...
Etiketler

Yorumlar

zuhal :

Somadaki olen arkadaslarimiza allah rahmet eylesin ailelerine allah sabir versin boyle olmeyi hak etmiyorlardi onlarin cikardiklari komurlen isiniyoruz icim cok yaniyor cok uzuldum ssk aylik baglayacak olenlerin ailesine sizden ricsm 1milyar degil 2 milyar boglayin lutfen insanin basindaki kocasi babasi abisi bes kisilik aileyi bakabilir ama bir bayan ne yapabilir sizlere soruyorum 1milyar size yetermi bakan basbakan millet vekileri kendinizi vatandasin yerini somalide olen arkadaslarin yerini koyun lutfen sizden ricam daha fazla aylik verin

zerda :

Neye üzülecegmi şaşırdm.o guzel insanların acısına mı,bir ülkenin başbakanının,yüregi acıyla kavrulmuş halka verdgi o anlamsz ve hayasız tepkisine mi !! Allahım sen o insanlara sabır ver.biz Türkiye halkını da bu diktatör düzenden kurtar.Ülkemizden def et Allahım onları.13bin lira maaş alan milletvekili nin oldugu bu ülkede 900lira maaşa yer altnda Allah Emanet bi bilinmezde çalışan ve tedbirsizlik sonu şehit olan(katledilen) emekci kardeşlerm ! Allah size gani gani rahmet eylesin..!

cok acı :

Nasıl olurda kader diye adlandirilir bunca olum yaziklar olsun buna kader deyenlerin ve ölümün madencinin kaderi oldugna inanan insanlarin bogazindan gecen her lokmaya... bu insanların emekleri olmasa evinizde ısınamazdınız dogal gazdan once ne cabuk.unuttunuz azacik saygi duyun acimiza ... zaten denetimleri yapmayarak en buyuk suclu sizsiniz.. bari kader deyip dahada kuculmeyin.. Allah rahmet eglesin tum sehitlermize geride kslanlara Rabbim sabır versin :(

baba :

allah yardım eylesin

leyla demir :

allah yakınlarına acill şifalr versin mekenları cennet olsun

Ayşe Belim :

güzel ülkemde neden, iş kazalarında, kadın cinayetlerinde, cocuk kayıp ve istismarlarında insanımız bu kadar kolay ölüyor ve öldürülüyor.ölüm, gözyaşi sadece bize mi kader yazilmiş.neden amerikada, avrupaa bu kader yazilmiyor.artık yeter. ölmesinler.somalıların acılarını yürekten hissediyorum.allahim acilarini hafiflet, inşallah kurtulanlar çoğalir.

Zümrüt hudut :

Somada yaşanan bu kaza çok acı ölenlere rahmet yaralılara acil şifa kalanlarada sağlık selamet diliyorum rabbimden. Evet 15gün önce soma için meclise görüş sunanlardan şüphe ediyorum nasıl olduda onlar bu kazadan önce böyle bir talepte bulundular talepleri geri çevrildi ve bu kazamı oldu hemde vardiya değişikliği esnasında....!

asya :

allah kimseye daha fazla acı vermesin inşallah vefat eden kardeşlerimizin mekanları cennet olsun başta aileleri olmak üzere tüm türkiyeye allah sabır versin nede olsa bir avuç kömür için bir ömür verenler var

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar