banner864

Yatağan İşçileri Ankara'ya yürüyor 06 Ekim 2013, 20:19

Özelleştirmeye karşı başkaldıran Yatağan işçileri, yarın Ankara'ya yürüyecek. 21 gündür direniş çadırında mücadele veren işçiler, yarın 12. 30'da Milas'ta yapacakları basın açıklamasıyla yürüyüşe başlayacak. Seslerini duyurmak isteyen işçiler, Perşembe günü Meclis'in önünde olacak.
Özelleştirmeye karşı mücadele başlatan Yatağan işçilerinin hedefi Ankara…

Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı çıkan maden ve santral işçileri yarın Ankara'ya yürüyüş başlatacak.

Yürüyüş 12.30'da Milas Atapark'taki basın açıklamasıyla başlayacak. Oradan Yatağan'a yani direniş çadırının önüne yürünecek. Emekçiler akşamı Aydın Çine'de geçirecek.

Yürüyüşle, İzmir, Uşak, Afyon'dan izlenecek yol Perşembe günü Mecliste son bulacak. Seslerini duyurmak isteyen işçiler, Dikmen'de basın açıklaması yaptıktan sonra siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle görüşme yapacak.

21 gündür Yatağan Termik Santrali'nin önünde çadır kuran işçiler, direnişin başladığı günden bu yana her gün eylemdeydi.

Bildiriler dağıtıldı, imza masaları açıldı, yürüyüşler düzenlendi. İşçiler, hükümete seslerini duyurabilmek için Milas'taki Sodra Dağı'na çıkıp, ant içti.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder