banner864

"Yeter artık sesimizi duyun" 03 Haziran 2014, 18:56

Pek çok kentte eylem yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu İstanbul’da büyük bir mitinge hazırlanıyor. Yaş sınırı nedeniyle emekli olamayanlar, 8 Haziran’da Kadıköy Söğütlüçeşme’de buluşacak. Mitinge Türk-İş, DİSK, KESK ve Kamu-Sen’ de destek veriyor.
Emeklilikte yaş sınırına takıldılar, İki buçuk yıldır hakları için mücadele ettiler. "Yeter artık sesimiz duyun" diyen yasa mağdurları bu kez Kadıköy'de miting yapmaya hazırlanıyor.

2.5 yıldır çeşitli illerde mücadele eden "Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu" 8 Haziran’da Kadıköy'de buluşacak, Hükümet'e isteklerini sıralayacak.

Platform Başkanı Mehti Bıkmaz AKP'ye seslenerek "hakkımızı istiyoruz" dedi.

50 bin el ilanı dağıtılarak yurttaşların davet edildiği 8 Haziran'da ki Kadıköy yürüyüşüne TÜRK-İŞ, DİSK, KESK ve Kamu-Sen de destek veriyor.


"Yeter artık sesimizi duyun" paylaşan: ulusalkanal
Etiketler

Yorumlar

ahmet çetin :

emeklilikte yaşa takılanlar eyt ailesi olarak bizlere bu hak mücadelesinde destek verdiğiniz için minnettarlığı bir borç bilirim 17 kasım konak meydanında develi eylem yapmıştık akın beyin muhteşem çekimleriyle büyük çıkış yakaladık ve desteğinizle hala yol almaktayız şimdide yalçın beyin harika çekimi bizlere dahada güç katmıştır ulusal kanala teşekkürler

Mağdur :

malesef 25 yıl için başladığımız iş hayatına prim gün ve yılımı doldurmama rağmen yaş yüzünden 2013 eylül ayında emekli olmam gerekirken şimdi 2021 yılını beklemek zorunda kalıyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder