banner864

1 milyon kişi andımızı okuyacak 14 Ekim 2013, 19:12

İzmir’de 40’ın üzerinde örgütten oluşan Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu tarihi bir karar aldı. 29 Ekim’de bir milyon İzmirli tek yürek, andımızı okuyacak.
 Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu AKP’nin yasaklarına karşı 1 milyon İzmirliyle Gündoğdu Meydanı’nda olma kararı aldı.

Platform dönem sözcüsü Prof. Dr. Ömer Lütfü Değirmenci, Atatürk’ün Cumhuriyet’in onuncu yılında yaptığı konuşmayı hatırlattı.

Değirmenci, "Cumhuriyetimizin 90. yılında tek yürek olarak andımızı okuyacağız" dedi.

Açıklamada CHP, İşçi Partisi, DSP, HEPAR, HKP, sendikalar, ADD, TGB, Vardiya Bizde Platformu, gibi çok sayıda oda ve kitle örgütü de yerini aldı.

29 Ekim günü saat 16:00’da Gündoğdu Meydanı’nda toplanılacak. Hep bir ağızdan andımızın okunacak. Akşam 19:23'te de 1923 tane meşale yakılacak.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Alaattin Mergen Muradiye_ Manisa :

bu yapacaginiz miting artik partiler üstü bisey bu bence milletin davasi..

Fadik Kilincarslan :

Tüm Türkiye de hep bir agizdan okumali. Ne mutlu Türküm diyene.

ismail cengiz :

Tüm kalbimle destekliyorum.Bunun gururunu onurunu TÜRK ve cumhuriyetçi olmayan anlayamaz.Ne Mutlu Türküm diyene.

Jale yeğenaga :

Keşke türkiye nin her köşesi izmir gibi duyarlı memleketine sahip ve duyarlı olsa. Sizlerle gurur duyuyoruz. Önünüzde saygıyla eğiliyorum.

TC Ata :

helal olsun izmir halki, aydinlarin yasadigi sehir izmir her yerde haykiriyor. keske tum turkiye izmir sehri gibi aydin beyinlerle, bilgi hazinelerinin tasadigi kafalarla dolu olsaydi, ve bugunku turkiye bu cuppelileri barindirirmiydi?

Ataturk1 :

tek yurek tek bilektir, o tek bilek akp'ye dur diyecek turk milleti'nin bilegidir. iste bu bilek turk bayragina sahip cikmistir, iste bu bilek gezi parkina yapilmak isteneni durdurmustur, iste bu bilek akp zulmune son noktayi koyacak bilektir.

ahmet uzun :

Akp, ataturkun ilkelerini kaldırmak için elinden geleni yap ama unutma ki bu ülke uyanacak sana postayi koyacak

hakkı türkeşan :

helâl olsun izmire yeni hasan tahsinlere

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder