banner864

1 milyonluk danışmanlık 02 Kasım 2014, 14:03

Türk Hava Kurumu'na düzenlenen rüşvet soruşturmasında tutuklanan Kurum Başkanı Osman Yıldırım'ın; eşi, oğlu ve kantincisine kurdurduğu şirketler üzerinden usulsüz para aktardığı iddia edildi. Osman Yıldırım'ın oğlu Emre Yıldırım'a "danışmanlık ücreti" adı altında 1 milyon lira rüşvet verildiği öne sürüldü.
Türk Hava Kurumu'na yönelik düzenlenen rüşvet soruşturmasında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın eşi, oğlu ve kantincisine şirketler kurdurup usulsüz para aktardığı iddia edildi.

Osman Yıldırım’ın, maaşının dışında kuruma bağlı 6 ayrı şirketten yüklü miktarlarda gelir elde ettiği öne sürüldü. Suçlamaları kabul etmeyen Yıldırım, savunmasında, “Başarılarımı gölgeliyorlar” dedi.

Raporda, Osman Yıldırım’ın yasa dışı yollardan elde ettiği paraları gayrimenkula yatırdığı öne sürüldü. Tapu kayıtlarına göre Yıldırım'ın göreve gelmeden önce 8 adet gayrimenkul sahibi olduğu görev sırasında ise 41 parça gayrımenkul elde ettiği iddia edildi.

Oğul Emre Yıldırım'a ise yaklaşık 1 milyon lira tutarında rüşvet aldığı suçlaması yapıldı. Oğul Yıldırım'ın para konusunda 1 milyon lirayı danışmanlık ücreti olarak aldım” dediği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Osman Yıldırım ve oğlu Emre ile birlikte 5 kişi tutuklanmış iki kişe ise adli kontrol talebi ie serbest bırakılmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ahmet Aydogdu :

Turkiyede bu zihniyet oldukca daha neler Gorecegiz, emekciler maaslarini alamiyorlar adamlar milyonlari goturuyor

metin cetin :

Kirlenmeyen devletin bir kurumu varmı dır onu söyleyin yazık bu ülkeye yazık 74 milyon insana. Reva görenler dunyaliklari için hırsızlık rusvet ve irtikab a bulaşanları lanetliyorum .

lale akcan :

türk hava kurumu'nu da kirlettiler. yazıklar olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar