banner864

1 oy çok şey değiştirdi 31 Mart 2014, 05:48

Yalova'da oyların yeniden sayılmasınn ardından 1 oyla farkla kazandı.
AKP CHP'nin seçim zaferini ilan ettiği Yalova'da, yapılan itirazla oyların yeniden sayılması sonucu AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan, kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Yakup Koçal'ın 1 oy farkla seçimi kazandığını açıkladı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Yalova77 :

henüz belli olan birşey yok, chp 2 sandıkta yanlış sayım yapıldığına dair tutanak tutup ysk'ya sunmuştur. sayın muharrem ince ve sayın vefa salman cumhuriyet halk partisi oyunun 152 oy fazla olduğunu bildirmişlerdir. şuan herkes ysk'dan gelecek kararı bekliyor. lütfen bu haberin içeriğini düzenleyin.

misAFİR :

Ancak CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Adliye'de bir basın açıklaması yaparak, “"Bizim oyumuz HDP'ye yazılmış. Yani bize 1 yazılmış, HDP'ye 154 yazılmış. Dolayısıyla bizim 153 oyumuz daha var orada ve birleştirme tutanaklarında AKP 1 oy öndeymiş gibi görülüyor. Hemen itirazımızı avukat arkadaşlarımız, yönetici arkadaşlarımız yaptı. 152 oyla seçimi kazanmış bulunuyoruz. Her şey ortada, net. Onların da itirazları olabilir ama bu artık bir maddi hata olmuş. Ayrıca iptal oylara, şunlara, bunlara itirazlar olabilir. Biz de onlar da edebilir. O ayrı bir konu, buradaki maddi hata ayrı bir konu. Yani 154 oyumuz 1 olarak yazılmış. Bu, sonucu belirliyor. İtirazlarla 3-5 oy değişir ama 153 oy değişmez. Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman'dır” diye konuştu.

yalcın :

arkadaş bu sonuçlar neden hiç bir zaman kesin olmuyor anlamıyorum

Bilge Babaoğlu :

akp il başkanı kesin olmayan sonuçlara göre 1 oy farkla akp kazandı diye yazıyorsunuz chp grup başkanı sayın muharrem ince 152 oyla chp kesin olmayan sonuçlara göre kazandı diyor yazmıyorsunuz lütfen yazınızı düzeltin yalovada chp kesin olmayan sonuçlara göre kazandı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar