banner864

1 yıl ertelendi 23 Haziran 2014, 14:58

CHP Parti Meclisi'nden Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek kararı çıktı. Toplantının ardından açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, "Parti Meclisi Üyeleri, adaya hangi yöntemle katkı verilebileceği konusu üzerinde durmuşlardır" dedi.
CHP Parti Meclisi toplandı, gündem Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı oldu.

Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan basına kapalı toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Basına yansıyan kulis bilgilerinde, toplantıda İhsanoğlu ismine ve aday belirleme usulüne ilişkin itirazların görüşüleceği belirtiliyordu.

Toplantı öncesinde açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili hiç konuşmaması dikkat çekti. Meraklı bekleyiş daha da arttı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, toplantının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Parti Meclisi'nin İhsanoğlu ismine verilecek desteği görüştüğünü belirtti.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Temmuz'da yapılması planlanan olağan kongrenin 1 yıl ertelendiği açıklandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Necdet SAAT :

atatürkü savunan direnen tek parti işçi partisidir diye saçımızı başımızı yolduk ama millet hala chp den medet umdu bu ülkeyi halk kendi eliyle felakete sürükledi

tülin kafkas :

vatan hainleri size söylenecek başka söz yok

Mehmet DİKEN :

korkunun ecel e faydasi yoktur efendi̇! bunca zamandir parti̇ni̇n i̇çi̇ne etti̇n, bi̇r yil daha etmi̇ş olacaksin. ancak, atatürk'ün parti̇si̇yi̇z di̇ye övünen o anli şanli veki̇lleri̇ mutfakta hala patates mi̇ soyuyorlar?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar