banner864

12 Baro'dan açıklama 11 Mayıs 2014, 15:06

12 ilin barosundan Metin Feyzioğlu'na destek geldi. Yapılan ortak açıklamada, "Metin Feyzioğlu'na yapılan davranış ve sözlerin tüm avukatlara ve barolara yönelik olduğunu düşünüyor ve kınıyoruz" denildi.
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'na sarfettiği sözleri 12 baro yönetimi kınadı.

İstanbul, Adana, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa , Denizli, Eskişehir, Erzincan, Karabük, Kütahya ve Muğla Barosu yönetimleri ortak basın toplantısı düzenledi.

12 Baro'nun ortak açıklaması, "Başbakan tarafından, Türkiye'deki tüm avukatları temsilen konuşma yapmakta olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu'na karşı; devlet adamlığı ile bağdaşmayan,düşünce ve ifade özgürlüğüne, hukuka aykırı bir davranış sergilenmiştir" denildi.

Birlik başkanımıza yapılan davranış ve sözlerin tüm avukatlara ve barolara yönelik olduğunu düşünüyor ve kınıyoruz.

Metin Feyzioğlu'na destek veren barolar açıklamalarında hukuk üstünlüğü ve savunma mesleğinin savunulmasında kararlılık ifadeleri kullanıldı. Ortak açıklamada "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını hukuka, hukukun üstünlüğüne ve savunma temsilcilerine saygılı olmaya davet ediyoruz" denildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ahmet Karatas :

Sayin Metin Fevzioglu dürüst bir sekilde konusma yapmistir. Düsünceleri net bir sekilde iletmistir. Herkezin taktir ettigi gibi konusup dogru anlanmistir. Dilerim böyle bir cesur hareketi daha cok aydinlarimizdan görebiliriz.

savas aksoy :

Helal sana metin bey tesekkurler

Yilmaz :

Sayin feyzioglu hukukun üstünlügünü ögretmistir

Yilmaz :

Sayin feyziogluna tesekkür ediyorum karakterine ve meslegine yakisani yapti.

Ayla Işık :

Metin Feyzioğlunu cok taktir ediyorum hukugun ustunlugunu koruyan bir liderdir.

Yasemin beycan :

Kınanmayacak bir durum degil ki Başkan'ın acınası halleri..nasıl bir PSİKOLOJİ se bu anlamadım anlamamızda mümkün degil!.. Asabi kibirli sabırsız, metin feyzioğlu adam gibi adam,koca bir dag degil dagları olan bu adamı kimse yıkamaz HERZAMAN onun yanındayız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar