banner864

14 yaşında evden kaçıp IŞiD'e katıldı! 26 Haziran 2014, 14:58

Suriye ve Irak'ta sayısız katliama imza atan kanlı terör örgütü IŞİD, eylemlerinde çocukları da kullanıyor. IŞİD militanları, geçtiğimiz günlerde sınırda Türk askerlerine Suriyeli olduğunu söyledikleri ağır yaralı bir çocuk bıraktı. Hastanede ameliyata alınan yaralının, bir süre önce Ankara'daki evinden kaçan 14 yaşındaki çocuk olduğu ortaya çıktı.

14 yaşında evden kaçıp IŞiD'e katıldı! paylaşan: ulusalkanal
Suriye ve Irak'ta kanlı eylemler düzenleyen terörist grupların üyeleri arasında çok sayıda Türk bulunuyor.

Ankara Altındağ'da yaşayan 14 yaşındaki Taylan onlardan biri. 45 gün önce 5 arkadaşıyla birlikte Kilis'in Elbeyli ilçesine gitti. Burada kaçakçılara 20 lira vererek yasadışı yollarla Suriye'ye geçti.

IŞİD'in kontrolündeki bölgede Rakka'ya kadar giden çocuklardan bazıları geri döndü. Taylan ise IŞİD tarafından eğitildi, eline silah verilip çatışmalara gönderildi. Bir çatışmada şarapnel parçasıyla ağır yaralanan küçük çocuk, Akçakale sınırında, Suriye'li olduğu söylenerek Türk askerlerine bırakıldı.

Gerçek ise hastanede 8 saat süren ameliyatın ardından kendine gelen çocuğun, babasını aramasıyla ortaya çıktı. IŞİD bünyesinde kaç Türk olduğu ve bunlarının kaçının çocuk olduğu bilinmiyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar