143 yıllık anılar yok oluyor! 26 Mayıs 2014, 19:53

143 yıllık tarihi Göztepe Tren İstasyonu, Marmaray Projesi kapsamında yıkılacak. 2013 yılında seferlerin durduğu Haydarpaşa-Gebze hattının üzerine, yeni istasyonlar yapılacak. Göztepe İstasyonu gibi bu hat üzerinde bulunan tarihi yapılar da "yenileme" adı altında yerle bir olacak.

143 yıllık anılar yok oluyor! paylaşan: ulusalkanal
Proje kapsamında, Anadolu-Bağdat hattının bir parçası olan tarihi Haydarpaşa-Pendik hattında yaklaşık bir yıl önce seferler durdu. Ray genişletme çalışmaları başladı.

Ancak AKP iktidarının "asrın projesi Marmaray", ne tescil ne de tarih tanıdı. Proje kapsamında 16 istasyonda yenileme çalışması yapılacak.

143 yıldır hizmette olan istasyonların ise büyük bir kısmının "yenileme" adı altında yıkılıp yeniden yapılacağı belirtildi.  Tıpkı Avrupa yakasındaki Rumeli Demiryolu, ve Sirkeci-Halkalı hattındaki tarihi istasyonlar gibi.


HABER: DENİZ ÇAĞLAYAN
KAMERA: MEVLÜT AYDOĞAN

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Celil Vardar :

Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu Öğretmen liselerini,yani ilköğretmen okullarını,yani köy enstitüsü geleneğinin devam ettiği ve binlerce öğretmeni yetiştiren. Ocakları kapatmayı ve bu okulları Fen Lisesi,Sosyal Bilimler Lisesi ya da Anadolu Lisesi yapma tasarılarını konuşuyor toplum liderlerini yetiştiren okullarımız artık olmayacak.Çok yazık.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar