15 bin polisle eş zamanlı operasyon! 21 Eylül 2014, 14:59

İstanbul'un 39 ilçesinde akşam saatlerinde, eş zamanlı olarak yapılan genel asayiş uygulaması özellikle suç oranının yüksek olduğu Beyoğlu ilçesinde yoğunlaştı.
İstanbul'un 39 ilçesinde akşam saatlerinde, eş zamanlı olarak yapılan genel asayiş uygulaması özellikle suç oranının yüksek olduğu Beyoğlu ilçesinde yoğunlaştı.
Tarlabaşı'nda önceden belirlenmiş adreslere baskın yapan polis ekipleri, bazı adreslere, kapıları koçbaşı ile kırarak girdi. 7 yaşındaki narkotik köpeği Polo da, bazı evlerde narkotik madde araması yaptı. Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyonda, polisler, metruk binalar, bahçeler ve şüpheli görülen araçlar arandı. İnternet kafe ve benzeri yerlerde de kimlik kontrolü ve üst araması yapılan uygulama sonucunda aranması bulunan 40'ın üzerinde şüpheli şahıs yakalanırken, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve uzun namlulu silah ve narkotik madde ele geçrildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA
İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok da Taksim Meydanı'na gelerek uygulama yapan polisleri denetledi. Basın mensuplarına konuyla ilgili bilgi veren Altınok, uygulamayla birlikte polisin önleyici kolluk kuvveti görevini ön palana çıkartmayı amaçladıklarını söyledi.
İstanbul'da huzur ve sükunu sağlamayı hedeflediklerini belirten Altınok, uygulama neticesinde çok olumlu sonuçlar aldıklarını dile getirdi. Altınok'un polisin asli görevinin suçun işlenmeden önce gerekli tedbirler alması gerektiği algısını topluma göstermek istediklerini aktardı. Uygulamanın 39 ilçenin genelinde yapıldığını söyleyen Altınok, çalışmalar sonucunda 40'ın üzerinde aranması bulunan şahıs yakaladıklarını belirterek, çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi. Altınok, net rakamların ise daha sonra açıklanacağını ifade etti. Altınok, İstanbulluların huzur içinde yaşamaları için çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, kendilerine güvenilmesini istedi. IŞİD terör örgütünün rehin aldığı konsolosluk çalışanları arasında İstanbul'da görevli polis memurlarının da olduğunu aktaran Altınok, rehinelerin kurtulmasıyla ilgili herkese gözaydınlığı diledi.

KOVALAMACA YAŞANDI
Taksim Tarlabaşı'nda polis, yanında pitbull cinsi köpeğin bulunduğu kişiye kimlik sordu. Kimliği belirlenemeyen kişi bir anda kaçmaya başladı. Polisler de peşinden birkaç sokak takip etti. Yaşanana kovalamaca sırasında kaçan kişinin girdiği sokakta ise silah sesi duyuldu. Kimin tabancasından çıktığı belli olmayan silah sesinin ardından kaçan kişi ortadan kayboldu. Kadıköy'de bazı mekanlarda uygulama yapıldı. Uygulama sırasında hakkında yakalama kararı bulunan şahışlar gözaltına alındı.

ELE GEÇİRİLENLER EMNİYETTE SERGİLENDİ
15 bin polisin katıldığı genel asayiş uygulamasında ele geçirilen malzemeler Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sergilendi.İstanbul'un 39 ilçesinde dün akşam saatlerinde, 15 bin polisle eş zamanlı olarak yapılan genel asayiş uygulamasında gece saatlerine kadar sürdü. Uygulamalarda ele geçirilen malzemeler Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde basına sergilendi. Ele geçirilen malzemeler arasında çok sayıda ruhsatsız tabanca, uzun namlulu silahlar ve bu silahlara ait çok sayıda fişek de ele geçirilirken silahların yanı sıra bir miktar uyuşturucu madde, kesici aletler, kumar oynamada kullanılan malzemeler, yasal olmayan yollardan elde edildiği düşünülen para, kaçak içki ve çok sayıda kaçak sigara ile çeşitli suç unsuru yakalandı. Haklarında yakalama kararı buluna çok sayıda kişi de operasyonlarda gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber-Kamera: Ramazan EĞRİ - Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL DHA

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar