banner864

1.5 liralık eldiven SGK'ya 15 bin liraya satıldı! 07 Ocak 2015, 15:09

Sayıştay, içinde birçok bakanlığında bulunduğu denetim raporunu yayımladı. Raporda kamu kurumlarının kanunsuz ve mevzuata aykırı harcamalar yaptığı tespit edildi. En dikkat çekici bölüm ise kamu hastanelerinin SGK'ya 1.5 liralık eldiveni 3 tanesini 15 bin liraya fatura etmesi oldu.
Sayıştay son raporunu yayımladı.
Yayımlanan raporda içinde bakanlıklarında bulunduğu bir çok kamu kuruluşlarının mevzuata ve kanunlara aykırı harcama yaptığı belirtildi. 

Raporun sonuçlarını değerlendiren uzmanlar,"bu rapor sonuçları Türkiye'nin nasıl bir yolsuzluk batağına saptandığını ortaya çıkardı" dedi.

Raporda ayrıca, Maliye Bakanlığınnın kanuna aykırı işlemlerine, SGK' ya bedelinden fazla fatura edilen  araçlar ve fiyatlarına da ayrıntılı yer verildi.

Raporda ÖSYM' deki yolsuzluklara da yer verildi.  Yaklaşık 10 milyon adayın bankalara yatırılması istenen sınav ücretlerinin yasaya aykırı olarak bankalarda bekletildiği belirtildi. Bu yöntemle bankalara para kazandırıldı. Toplanan paraların nereye harcandığı ise tespit edilemedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ersen :

sgk uyarıyorum telefonuma gelen mesajlarla şu recete ile şu kadar ilaç aldınız diyorsunuz ben ilaç almadım ya telefon numarası yanlış yada adımı kullanıp sgk dolandırıyorlar çözüm bulun bediyorum okumadan sms sisteminden çıkmak için şu işlemi yapın diyen muhtemelen kps ile değil torpille giren memurun saçma yanıtı ile karşılaşıyorum bu kadar ilgisizlik ve ihanete elbette beni değil kurumu soyacaklardır

HAKKI :

turgevin kayitlarini inceleyin , bakin daha neler cikacak . bunlar devede kulak bile degil.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder