banner864

16 milyar dolarlık gizemli para 08 Nisan 2015, 13:26

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye'de kaynağı belirsiz para girişinin 16 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Canikli, “Ortadoğu, Balkanlar, Kuzey Afrika hepsinden kalıcı olarak para geliyor. Parasını güvence altına almak için Yunanistan’dan, Ermenistan’dan bile Türkiye’ye para geliyor” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kaynağı belirsiz para girişini ifade eden net hata noksan kaleminin 16 milyar dolara ulaştığı söyledi. Bakan Canikli, “Gizemli para” olarak bilinen net hata noksan kalemindeki paranın Türkiye’nin etrafındaki ülkelerden geldiğini öne sürdü.

Canikli, "Ortadoğu, Balkanlar, Kuzey Afrika hepsinden kalıcı olarak para geliyor. Parasını güvence altına almak için Yunanistan’dan, Ermenistan’dan bile Türkiye’ye para geliyor." ifadesini kullandı.

2014 Mart ayı itibarıyla Türkiye'de kaynağı belirsiz para miktarı 2,4 milyar Dolar idi. Caniklinin son açıkladığı rakamlara göre bu miktar 12 ay da 12 milyar dolar arttı. 16 milyar dolaralık kaynağı belirsiz para aynı zamanda Cumhuriyet tarihinde bir rekor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar