banner864

17 Aralık soruşturmasında yeni gelişme 29 Ocak 2014, 12:37

İstanbul'daki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Soruşturmayı yürüten savcılar Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in görev yerleri değiştirildi.
Merkezinde Başbakan Tayyip Erdoğan'ın olduğu rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı.

Soruşturma dosyası, savcılar Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'ten alındı. İki savcının görev yeri de değiştirildi.

Karar, yolsuzluk operasyonlarının ardından İstanbul Başsavcılığı'na atanan Hadi Salihoğlu'ndan geldi. Salihoğlu, göreve başladığında "Esaslı değişiklikler yapacağım, onu bekleyin" demişti. Bu açıklamanın ardından savcıların görevden alınması kararı geldi.

Savcı Celal Kara İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi duruşma savcılığına atandı. Mehmet Yüzgeç de İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne duruşma savcısı olarak görevlendirildi.

Kara ve Yüzgeç'in yerine yolsuzluk soruşturmasına yeni savcılar görevlendirilecek.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

vicdan :

ya sen savcı kendinde olsan seninde bu işlerin başında oldugunu artık butun türk halkı biliyor kendi vicdanını rahatlakmak içinmi bunlar kendi kendinimi kandırmak ıstıyorsun yetimin hakkını emeklinin maaşını en başta sen yedin istediğin kişiyi değistir bu senin masum oldugunu göstermez aklanamazsın

abrek :

iyice komediye döndü bu iş..

yhy kse :

ah bu gençlik

sydneyden turan :

bu sozde musluman fettullahci savci ve hakimler gizli kasetleri kimin yaptigini bunlardan kimin faydalandigini aciklamazsaniz sizin yolunuz cehennemdir.

suleyman ARSLAN :

çıldırmış bunlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder