banner864

25 akil çağrıldı 10 kişi geldi 01 Ağustos 2015, 17:08

Açılım bitti, Batı, PKK ve PKK peşindeki kuruluşlar ile kişiler telaşlandı. AKP'nin akil adamlar heyetinin 10 üyesi bugün acil koduyla biraraya geldi. Toplantıdan açılımın devam etmesi temennisi çıktı. Açıklamayı ilk olarak HDP sahiplendi
Türk Ordusunun PKK'nın kamplarını aralıksız vurması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılımın bittiğini ilan etmesi üzerine sürecin aktörü bazı akil adamlar İstanbul'da toplantı yaptı.

Acil koduyla bir araya geldiler, 25 kişi bekleniyordu ancak kişi katıldı toplantıya. Toplantı da Arnavutköy'de bir balık restoranda yapıldı. 
 
Toplantı Ali Bayramoğlu, Kadir İnanır ve Öztürk Türkdoğan’ın çağrısıyla yapıldı. Oral Çalışlar, Kezban Hatemi, KESK Genel Başkanı Lami Özgen'in de aralarında bulunduğu 10 kişi katıldı.

Toplantı sonunda Ali Bayramoğlu, heyet adına açıklama yaptı, ''Derhal silahlar susmalı, mutlak çatışmasızlık haline dönülmelidir'' dedi.

Toplantı sonunda heyet açılımın kaldığı yerde devam etmesi konusunda uzalştı. Bayramoğlu, "Çok farklı eğilimler var aramızda ama ortak fikir olarak çözüm sürecinin bitmemiş olduğunu umut ediyoruz. Bizi yönelik kimi beklentileri yerine getirmek için bu adamı attık. Adım karşılık görürse yen bir adım atarız" dedi. 

Toplantıya milletvekili seçilen ve seçim dönemimde aday gösterilen isimler çağrılmadı. Toplantı ile ilgili hükümete bilgi verilmedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

bozkurt :

Ne açılımı yaa ne açılımı akilmiş peh peh ya bi gidin işinize bakin akiller

ismail Saykal :

Herkes kimliğini sergilemiş derim..Benim kimliğim vatanım diyenler Buna katılmaz Yapılanlar ortada..Bu daha başlangıç. Arkası gelecek ..KIsmetki Bazı satılıklar kaçmayada yer bulamayacak Halk heryerde yüzlerine tükürecek..

bahtiyar kandemir :

Hala açılım mavalı okumayın.

Adil Aydın :

katil pkk'ya yardım ve yataklığın.... akil... !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar