banner864

268 gün sonra ilk telefon 10 Mart 2014, 16:01

Başından gaz fişeğiyle vurulalı 268 gün oldu. berkin hala komada. Hem ailesi hem de kendisi yaşam savaşı veriyor. Aile, bugün sürpriz bir telefon aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Berkin'in babası Sami Elvan'ı 9 ay sonra arayarak, geçmiş olsun mesajını iletti. Berkin'in babası ise, Gül'e polisin hastane önündeki müdahalesini hatırlattı.
Berkin Elvan'ın babası beklemediği bir telefon aldı. Telefonun diğer ucunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül vardı.

Gül, İstanbul'daki Haziran Direnişi sırasında başından polisin gaz fişeğiyle vurulan ve o günden beri komada olan, Berkin Elvan için arıyordu. Gül, Berkin'in babası Sami Elvan'a 268 gün sonra "Geçmiş olsun" dedi.

Gül, "Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Acınızı paylaşıyorum. Berkin'in durumunu yakından takip ediyorum. Bir ihtiyacınız olduğunda benim haberim olsun" diye konuştu.

Sami Elvan ise Gül'e Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesi önünde Berkin için bekleyen yurttaşlara yapılan polis müdahalesini hatırlattı, gereken müdahaleyi yapmasını istedi.

Abdullah Gül bu istek üzerine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu arayıp hastane önündeki eylemlere müdahalede daha hassas olunmasını isteyeceğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Atatürkçü :

Aynen öyle.öZellikle apar topar onayladığı internet yasasıyla tamamen kaybettiği imajını 268 gun sonraki geçmiş olsun msjıyla kurtarma çabaları diyelim.. Ya tutarsa..

sosyaldemokrat :

sayın cumhurbaşkanı,ağustos ayındaki adaylığını ve göze hoş görünmeyi düşünüyormuş,doğrumu acaba

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar