banner864

28 Ocak'ta Strazburg'dayız 06 Ocak 2015, 19:24

İsviçre'deki Türkler 28 Ocak'ta AİHM Büyük Daire'de görülecek olan Perinçek-İsviçre davasına hazırlanıyor. Dernekler ortak bir açıklama yayımladı, "28 Ocak'ta Strazburg'dayız" dedi. Bütün yurttaşlar, AİHM Büyük Daire önünde toplanmaya çağrıldı.

28 Ocak'ta Strazburg'dayız paylaşan: ulusalkanal
İsviçre'de yaşayan Türkler, 28 Ocak'taki Perinçek-İsviçre davasına hazırlanıyor. Türkler, 28 Ocak günü davanın görüleceği AİHM Büyük Daire önünde olma kararı aldı.

İsviçre Atatürükcü Düşünce Dernekleri, Türkiye Genclik Birligi İsviçre, Cumhuriyet Kadınları Dernegi İsviçre, İsviçre Talat Paşa Komitesi ve İşçi Partisi İsviçre Temsilcliği ortak bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Büyük Daire'deki duruşmanın 28 Ocak'ta görüleceği hatırlatıldı. "Perinçek, duruşmada davadaki haklılığını Yüksek Mahkeme üyelerine anlatacak" denildi.

Açıklamada, davadan zaferle çıkılacağı vurgulandı. Tüm Türkler Büyük Daire önüne davet edildi.
Türk Dernekleri'nden ortak açıklamada şöyle denildi:
"AİHM Büyük Daire'nin vereceği karar daha önce alınan kararın devamı olacağından eminiz. Bizler İsviçre'de yaşayan bütün yurttaşlarımızı duruşma günü Strazburg'da yapılacak mitinge katılmaya ve bu soykırım yalanına karşı destekte bulunmaya çağırıyoruz."

Davaya, Türk Dernekleri adına Celal Bayar'ın başında bulunduğu Batı İsviçre Türk Dernekleri Feredasyonu'nun müdahil olacağı ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar