28 Şubat'ta 37 tahliye 14 Haziran 2013, 18:41

28 Şubat Davası'nda 75 tutuklu sanıktan 37'si tahliye edildi. Tensip zaptını hazırlayan Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve MHP Milletvekili Emekli Korgeneral Engin Alan'ın da olduğu 37 komutanın tahliyesine karar verdi. Dava ise 2 Eylül'de görülecek.
Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davası kapsamında tutuklu 75 sanıktan 37'sinin tahliyesine karar verdi.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "28 Şubat" davasının tutuklu 75 sanığından MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın da arasında bulunduğu 37'sinin tahliyesine, davanın ilk duruşmasının 2 Eylül 2013 Pazartesi görülmesine karar verdi.

İddianameyi geçen hafta kabul eden mahkeme, tensip zaptını hazırladı. Buna göre "28 Şubat" davasının ilk duruşması 2 Eylül 2013 Pazartesi saat 10.00'da görülecek. Davaya, 6 Eylül Cuma gününe kadar her gün, aynı saatte devam edilecek.

Mahkeme, toplam 103 sanığı bulunan davanın 75 tutuklu sanığından 37'sinin de tahliyelerine karar verdi.

TAHLİYE EDİLEN KOMUTANLAR

Tensiple birlikte tahliyelerine karar verilenler şunlar: "Mustafa Bıyık, İbrahim Selman Yazıcı, Abdurrahman Yavuz Gürcüoğlu, Serdar Çelebi, Mustafa Babacan, Orhan Nalcıoğlu, İsrafil Aydın, Engin Alan, Metin Yavuz Yalçın, Cengiz Koşal, Mustafa Hakan Bural, Yahya Kemal Yakışkan, Adem Demir, Yahya Cem Özarslan, Ziya Batur, Bahaddin Çelik, Yüksel Sönmez, Salih Eryiğit, Osman Bülbül, Ahmet Dağcı, Veli Seyit, Seyfullah Sönmez, Sezai Kürşat Ökte, Ahmet Aka, Alican Türk, Osman Atilla Kurtay, Mustafa Kemal Savcı, Berkay Turgut, İsmail Hakkı Önder, Ahmet Nazmi Solmaz, Mehmet Ali Yıldırım, Metin Keşap, Celalettin Bacanlı, Mustafa Köseoğlu, Mustafa İhsan Tavazar, Lokman Ekinci ve Erdal Ceylanoğlu."

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Fevzi Moray :

görsel ve yazılı basında çıkan haberler toplumu bazen yanıltıyor. engin alan gibi kahramanları sanki tahliye olmuş gibi göstermek de ne oluyor.. böylesine askeri dehaların bir suçtan içiri girmesi mümkün müdür?.. daha bunun balyozu, ergenekonu, vb nice asilsiz suçlardan yargilandiklarini dikkate alirsaniz durumun vehameti̇ni̇ anlarsiniz. saygilarimla..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar