banner864

29 Ekim'de Türkiye ayağa kalkıyor 10 Ekim 2013, 19:39

Türkiye'nin yurtsever kuvvetleri birleşti, 29 Ekim'de meydanlara inmeye karar verdi. CHP, İşçi Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği, DİSK, Birleşik Kamu-iş, TGB ve onlarca kitle örgütü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Tandoğan Meydanı'nda olacağını açıkladı. "İlk hedefimiz ülkemizi Kurtuluş Savaşı sonunda kurulduğu gibi tam bağımsız bir ülke yapmaktır denilen açıklamada, tüm Ankaralılar 29 ekim'de Tandoğan Meydanı'na davet edildi.
 Türkiye AKP iktidarına karşı ayağa kalkıyor, ilk tarih 29 Ekim...

CHP, İşçi Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği, DİSK, Birleşik Kamu-iş, TGB ve onlarca kitle örgütü Ankara'da biraraya geldi, 29 Ekim'de Türkiye'yi tandoğan meydanı'na çağırdı.

Çağrıyı yapan kuruluşlar hedeflerini de açıkladı, "bütün milli sınıfların güçbirliği yaptığı milli ve halkçı bir iktidar kuracağız" dedi.

Ortak açıklamanın ardından CHP ve İşçi Partisi Ankara İl Başkanları Zeki Alçın ve Osman Yılmaz da söz aldı.

CHP ve İşçi PArtisi'nin Ankara İl Başkanları kürsüdeyken CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve İşçi Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan'la birlikte açıklamaları izledi. Daha sonra Çölaşan da söz aldı. 

Ortak açıklama sonrası Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu başkanı İsmail Tutoğlu, Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ve Dil Derneği başkanı Sevgi Özel söz aldı.

Aydın Gergin


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

TC Ata :

vatanimizdan cok uzaklarda da olsak kalblerimiz dusuncelerimiz ruhumuz gucumuz sizinle o meydanlarda olacaktir. sevgi saygi ile selamliyoruz.

Vatan Sever :

ne mutlu türküm diyene !

Naciye Ak :

Suan cook uzaklardayim ama,kalbim daima vatanimda... ......VARLIGIM,TURK VARLIGINA ARMAGAN OLSUN.NE MUTLU TURKUM DIYENE.

ilke :

cumhuriyetmizin 9o. yılınıda 100. yılında kutklayacagız herzaman

nilgün tutumlu :

biz vatanseverlerin enbüyük dileği buydu vatsnımızı satan parçalayan bu akp ye karşı parti gözetmeden birlik beraberlik seferliği inşallah fire vermezsiniz zira vatan elden gidiyor

BÜLENT BİLGİN :

bu bölünmüşlüğü,chp nin kütçü flörtünü,mhp nin akp bastonluğunu,aşarsak m. kemal işiği bize yol gösterir.

hayyam :

yolumuz devrim yolu....

sydneyden turan :

yine ne varsa isci partisinde var yolunuz acik olsun ulusalcilar.............................

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar