banner864

29 Ekim'de İstiklal Caddesi'nde büyük buluşma 11 Ekim 2013, 17:58

İstanbul'daki 29 Ekim kutlamaların adresi İstiklal Caddesi olacak. Cumhuriyet Bayramı İstiklal Caddesi'nden Dolmabahçe'ye yapılacak dev bir yürüyüşle kutlanacak. Etkinlik ADD, TGB Eğitim-İş ve 68'liler Birliği Vakfı'nın ortak açıklamasıyla duyuruldu. Açıklamada, "29 Ekim'de vücudumuzu devrim yasalarına siper edip, İstiklal'e yürüyeceğiz!" denildi.
 İstanbulllular Andımızın yasaklanmasına, Türk Ordusuna Balyoz indirilmesine karşı en büyük yanıtı 29 Ekim'de verecek. Kutlamaların adresi ise İstiklal Caddesi olacak.

Ankara Tandoğan Meydanı'ndaki kutlama takviminin ardından, İstanbul'daki program da açıklandı. ADD, TGB, Eğitim İş ve 68'liler Birliği Vakfı'nın ortak açıklamasında 29 Ekim günü İstiklal Caddesi'nde olunacağı ilan edildi.

Yürüyüşün bu yılki vurgusu ise Devrim yasalarına açılan savaşa karşı mücadele!

ADD, TGB, Eğitim-İş ve 68'liler Birliği yurttaşları 29 Ekim günü İstiklal Caddesi'ne çağırdı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Tc aynur :

açılım açılım deyip türkiye yi bölmeye çalıştınız. 29 ekimde kalplerimiz tek bir şey için çarpacak. o da birlik beraberlik. atamızın bize armağanı cumhuriyet rejimini yıktırmayacağız. mevzubahis vatansa gerisi teferruattır...

Medya :

bu kalabalıklar toplanmışken bütün özgür medya ya sahip çıkılmalı,bu bilinç yerleştirilmelidir. merkez medya okuyan yığınla insan uyarılmalıdır.

TC efe :

umarim polis saldirisi olmadan yürüyüsü gerceklestirirsiniz. ben 29 ekimde kadiköydeki mitingte olacagim. Cünkü ne akp den önceki 1. Cumhuriyet nede akp nin kurdugu bu fasist 2. cumhuriyet beni temsil ediyor. bu karanliktan cikmanin tek yolu emekcilerin cumhuriyetini kurmaktir, bunun icin kadiköydeyim.

serkan :

bizler chp liler olarak inşallah o alanda olacagız büyük bir coşkuyla sesimizi duyuracagız

serkan acarel :

ama maalesef akp polisi istiklal caddesin de yine "destan" yazicak, bu kesin. bakin, görün, simdi den söylüyorum size. add, tgb ve diger türkiye cumhuriyetini savunan degerli kurumlara destek veriyorum.

TC Genc :

29 ekimde tum dunyanin her yerinden kalb kalbe, kol kola el ele hep birlikteyiz, selam olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar