banner864

3. Kolordu Komutanı Korg. Ulusoy, Ali Türkşen'e dava açılmasını talep etti 15 Haziran 2015, 18:29

SAT Komandosu Albay Ali Türkşen hakkında verilen takipsizlik kararına itiraz edildi. 3'üncü Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Ulusoy; Türkşen'in Hasdal Cezaevi'nde kaleme aldığı “Kardak’ta Kahraman Hasdal’da Esir” isimli kitabı nedeniyle yargılanmasını istedi. İtirazı Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemesi değerlendirecek.
SAT Komandosu Albay Ali Türkşen hakkında verilen takipsizlik kararına itiraz edildi. 3'üncü Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Ulusoy; Türkşen'in Hasdal Cezaevi'nde kaleme aldığı “Kardak’ta Kahraman Hasdal’da Esir” isimli kitabı nedeniyle yargılanmasını istedi. İtirazı Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemesi değerlendirecek.

3'üncü Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Ulusoy, kamuoyunun Kardak Kayalıkları'na çıkan SAT Timi'nin komutanı olarak tanıdığı Albay Ali Türkşen'in yargılanmasını istedi.

Askeri savcılığın Ali Türkşen hakkında verdiği takipsizlik kararına itiraz edildi. Korgeneral Ulusoy'un itirazında Hasdal Cezaevi'nde yazılan “Kardak’ta Kahraman Hasdal’da Esir” kitabı nedeniyle Ali Türkşen'e dava açılması talep edildi. Korgeneral Ulusoy'un itirazını Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemesi değerlendirecek.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 3'üncü Kolordu Komutanlığı Askeri Savcısı Hakim Abay Alaattin Karakaya, kitapta suç unsuru olmadığını belirterek Türkşen hakkında takipsizlik kararı vermişti. Kararda Türk Ordusu'na yönelik kumpaslar hatırlatılmış ve TSK mensuplarının yaşadıkları hukuksuzlara dikkat çekilmişti.

Karakaya, “Kardak’ta Kahraman Hasdal’da Esir” isimli kitap, hukuka aykırı bir yargılama sürecinde masumluğunu ispat etme zorunda bırakılma duygusuyla yazılmıştır. Sisteme ve hukuksuz yargılama süreçleri sırasında TSK ve kurumlarının uygulamalarına yönelik eleştiriler içermekle birlikte suç unsuru içermediği tespit edilmiştir." ifadesini kullandı.

Genelkurmay Adli Müşavirliği Kaynak Yayınları'nın kitabı yayımlanmasından 1 buçuk yıl sonra suç duyurusunda bulunarak Türkşen hakkında "üste hakaret" suçundan dava açılmasını talep etmişti.

Balyoz davasında üç buçuk yıl Hasdal Cezaevi’ne kaldıktan sonra, Anayasa Mahkemesi’nin “hak ihlali” kararı ile tahliye olan Türkşen; yeniden yargılama sonucunda silah arkadaşıyla birlikte beraat etmişti.

Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

melih akiskali :

Askeri Savci suc unsuru bulmadiysa suç yoktur!

Ali Kabalay :

kolordu komutanının f tipi terör örgütüyle ilişkisinin olup olmadiği titiz bir şekilde araştirilmalidir.

Olcay UYAR :

bu çocuklar cebindeki parayla benzin ve ölümü göze alarak kardak'a çıktı. o yunan bayrağı indi ve o asker gitti. acaba şimdi bize ait egedeki adalarla ilgili ne yapıldı, yunan ise boş durmuyor. bu kahramanlarla uğraşacağınıza onlara bakın.

mehmet turan :

1,5yıl sonra mı aklına gelmiş bu karacı korgeneral'in bir denizci yarbay tarafından üste hakaret edilmiş olduğu. bu idrak kapasitesi ile ona kor rütbesi az, mareşal yapalım.

Sebahattin USTUN :

anilan degerli sat komando alb`imizin bu yargilanma talebi derhal red edilmelidir.

Mşeker :

aklı daha önceki hukuksuzlar sırasında nerdeymiş? gücü şimdi bir alb. emeklisine yetiyor?

mdd :

3'üncü kolordu komutanı korgeneral salih ulusoy, ne o, tsk'ye fettullah terör örgütü, pkk, liboşlar, yandaş basın, abd, ab,tarafından onca hakaret edilirken sus pustunuz, şimdi gerçekler söyleniyor diye gocundunuzmu. hiç merak etmeyin gerçekleri türk milleti biliyor, kumpas davalarında gözlerini, kulaklarını, ağızlarını kapatanları yani 3 maymunu oynayanları türk milleti çok iyi tanıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder