banner864

3. köprü iflas etti 01 Haziran 2015, 11:48

Dolarlar yükseldi, maliyet arttı, 3'üncü Köprü'yü yapan firmalardan üçü iflasın eşiğine geldi. Borçlarını ödeyemeyen firmalar mahkemeye başvurdu, iflas erteleme talep etti. Üç ayrı ticaret mahkemesine yapılan başvurular sonucunda firmalar için tedbir kararı kondu.
 Hükümetin en büyük vaatleri arasında bulunan 3'üncü Köprü ekonomik çıkmaza girdi. Yükselen dolar, değişen kur oranları köprü inşaatında çalışan taşeron firmaları iflaasın eşiğine sürükledi. Üç firma iflas erteleme talebi ile mahkemeye başvurdu.
Mahkemeye başvuran üç firma köprünün hafriyat, tünel ve yol işlerini yürütüyor. Üçü de kendi sektörlerinde 20 yıla yakındır iş yapıyor. Fakat firmalar son bir yıl içinde borçlarını ödeyemez hale geldi. 

İflas ertleme talep eden ESA İnşaat şirketi köprünün harfiyat işlerini, İSDEM Yapı İnşaat şirketi ve Saryapı İnşaat Şirketi de otoyol işlerini yapıyor. Firmaların mahkemeye verdikleri dilekçe ve raporlarda borca batık halde oldukları belirtiliyor. 

Ödeme sıkıntısı yaşayan, işçilerine maaş veremeyecek duruma gelen firmalar için mahkemeler tedbir kararı aldı, kayyum atadı. Böylece üç firma, kapılarına dayana alacaklılara karşı korunmaya alındı.  

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

h_zeki :

akp nin tüm projelerine iş yapan müteahhitler iflas halinde , iflas erteleme alarak tüm yükü taşeronlarına ve tedarikçilere yıkıyorlar ,

cenap can :

bahaneler harbiden şahane ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar