banner864

3. köprü iptal edildi 18 Haziran 2015, 19:29

AKP iktidarının mega projelerinde 3. köprünün sadece bağlantı yolları değil kendisi de iptal edildi. Basında yanlış bir algı yaratılmak istendiğine dikkat çeken Şehir Plancıları, "Bu karar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın işlediği suçun kanıtı" dedi.
İstanbul 8'inci İdare Mahkemesi'nin 3. köprü için verdiği karar tartışma konusu oldu. Mega köprünün iki yakasında, iki kritik noktanın nazım imar planlarının iptal edildiği karar ile ilgili İstanbul Şehir Plancıları Odası son noktayı koydu.

Oda yetkililerine göre karar bilinçli olarak çarpıtıldı. Çünkü, Odaya göre bu karar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın işlediği suçun kanıtı.

Karar 3'üncü köprünün sadece bağlantı yolları için değil, Kuzey Marmara Otoyolu'nu yani 3'üncü Köprü projesinin iptali anlamına geliyor. Ve bu dava 3'üncü köprü için açılan ve iptal kararı ile sonuçlanan davalardan sadece bir tanesi. 

İstanbul'lun oksijen deposu Kuzey Ormanları'nı deşen 3. köprü ile verilen iptal kararına rağmen inşaat devam ediyor. 

Kuzey Ormanları Savunması da kararın uygulanması için 20 Haziran 2015 günü Garipçe Kavşağı'nda buluşarak eylem yapacak.  

HABER: DENİZ ÇAĞLAYAN
KAMERA: ŞENGÜL DERİN

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Fx :

gidin çölleri yeşertin yeşertilmiş yerleri çölleştirmeyin. ora yapılınca tüm eko sistem bozulacak... git başka şehirleri kalkındır istanbul gelişeceği kadar gelişti... unutmaki .... giriş gelişme sonuç...... giriş gelişme ölüm....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar