banner864

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı 30 Ağustos 2014, 17:15

Kırklareli’de, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. yıl dönümü Vilayet Meydanı önünde yapılan törenle kutlandı.
Kırklareli’de, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. yıl dönümü Vilayet Meydanı önünde yapılan törenle kutlandı.
Kutlamaya Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu katıldı.
Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Çelenk sunumunun ardından Valilik Makamında tebrikler kabul edildi.
Valilik makamında tebriklerin kabul edilmesinin ardından Yaman, Koçak ve Kesimoğlu, askeri araçla geçiş yaparak, tören alanında bulunan vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı.
Askeri birlikler ve araçların, askeri bando eşliğinde yaptığı geçiş sonrası tören sona erdi.

‘’BÜYÜK ZAFERİN 92. YILI KUTLU OLSUN’’
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile de bir mesaj yayınladı.
30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yılını kutlamanın heyecanı içerisinde olduklarını belirten Kesimoğlu ‘’Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 92. yıl dönümünü gururla kutlamanın heyecanı içindeyiz. Tarihimizin en önemli kilometre taşlarından olan, 26 Ağustos 1922′deki Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı sonucunda ulaşılan 30 Ağustos Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, işgal güçlerine karşı ulusal kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırdığı ve tüm mazlum milletlere örnek olan tarihi bir gündür’’ ifadelerini kullandı.
30 Ağustos’un Türk tarihinin özel günlerinden biri olduğunu belirten Başkan Kesimoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü’’Vatan Toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez’’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal’in Başkumandanlığında kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı ulusumuzun övünç kaynağı, şanlı tarihimizin özel günlerinden birisidir. 30 Ağustos Zaferini bize armağan eden kahramanlarımız; korkusuzluğun, yurtseverliğin, bir efsanesi, bir destanı olmuşlardır. Bu kutsal ve tarihi gün nedeni ile başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve aziz şehitlerimizin hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun’’ dedi.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar