banner864

300 bin kişi yürek ağızda bekliyor! Özel güvenlik kalkıyor mu? 06 Nisan 2015, 19:01

300 bin kişi yürek ağızda bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "özel güvenlik kalkmalı" açıklaması sektör çalışanlarını tedirgin etti. Kamuda 180 bin, toplamda ise 300 bin görevliyi işsizlik korkusu sardı.

"Özellikle şu anda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 180 bin arkadaşımız tedirgin"

"Özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın günah keçisi yapılmayıp, bu konunun temeline inip, yasada bir düzenleme yapılması gerekiyor. Yasayla destekleme yapılması, yasal düzenleme gerekiyor"

Teröristlerin Çağlayan Adliyesi'ne giriş yaparak savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit etmesiyle geldiler gündeme. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "özel güvenlik kalkmalı" sözlerine çalışanlar tepkili. "Zaten bir çok sorunumuz var, önce onlar çözülmeli" diyorlar.

"Güvenlik görevlilerinin maaşı çok düşük, iş garantileri yok, emeklilikleri yok, işlerinin dışında da çalıştırılıyorlar. Sosyal hakları yok. Öncelikle bu sorunlar giderilmeli düye düşünüyorum"

Özel güvenlik tamamen kaldırılırsa bundan 1 milyonu aşkın kişi etkilenecek. Halihazırda 300 bin güvenlik görevlisi var. Ancak bir de, sertifika alan ve güvenlik görevlisi olmak için sırada bekleyenler var.

"Kamuda çalışan 180 bin güvenlik görevlisi arkadaşımız var. Sektörde şu anda 1,5 milyonun üzerinde özel güvenlik sertifikası alan ve 800 bin kişsi bunu kimliğe dönüştürmüş ve 300-350 bin kişisi çalışmakta"

HABER: HATİCE KARA - ŞENGÜL DERİN
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şevket :

Benim özel güvenlik sektörünü Türkiye çapında değiştirecek çok büyük bir projem var ama nasıl hayata geçireceğimi bilmiyorum...

mustafa_İst :

en sonunda özel güvenlikte ülkedeki olaylardan etkilendi. ama anlamadığım özel güvenlik başka bir ülkenin vatandaşı mı, yoksa ülkemizin değer görmeyen sigortalı çalışanı mı, yıllardır gece gündüz çalış, yıpranma payı verileceğine yasalar ile destekleneceğine birde ( kimin kurduğu belli olmayan) ibaresi eklendi bu şu anlama gelmekte istihbarat mevcut, ama kurulmasını engelleyemiyorlar ve bu nedenle kamu kurumlarını güvenmedikleri özel güvenliğe emanet etmek çok sakıncalı görülüyor, ama bu düzeni sizler 2004 yılında kurdunuz yüzbinler işe girdi yaşları ilerledi şimdi ne olacak, işsizlik yada o eleştirilen güvenlik firmalarında mecburi düşük ücretle çalışılacak hiç yıllarca iktidarda iken özel güvenliğe hayırlı bir yasanız var mı, yok olmalıydı ama şu bir gerçek bu saatten sonra da olmaz çünkü güvenlik bir meslek olarak görülemedi neden mi en yetkili ağzı derse ki özel güvenlik korkar kaçar olaylara müdahale edemez diye, ver yasal yetkiyi al sonucu gerisi teferruattır aksi halde işsiziz.

HASAN_İST :

anlamiyorum arkadas ucunun i̇lla si̇ze dokunmasimi lazim oy vermemek i̇çi̇n. memlekette yasanan bi̇r sürü olay var ahlaka ve di̇ne ters olan ayyuka cikti artik say say bi̇tmez. böyle bi̇r olay olmasa oy vermeye devam. ayni vi̇cdan cesi̇ti̇ ni̇ye kiziyosunuz ki̇.

MURAT35 :

asla oy yok bu zaman dek yemin ederim hep size oy verdik özel guvenlık garibanından ne ıstıyorsunuz

süleyman :

bu gidişat hiç iyi değil şu saatten sonra size oy moy yok. ekmeğimizle oynamakla mı hizmet ediyorsunuz bize ?

deli ali 33 :

elimizi verdik kolumuzla birlikte gövdemizide aldılar 7 haziran yolda , 6 hazirana kadar halimizin ne olacağı kesinleşmezse 7 haziran sandıkta acaba ne olur bilinmez

mert :

zorunlu temel hukuk dersleri ver yetki ver kadro ver yada sözleşmeli kadro ver ozaman bak bakalım özel güvenlik görevlisi kaçıyormu

mehmet :

bizim evdekilrde benim zorumla oy atıyolardı onlarda diyor kadro yoksa oyda yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar