4 ay sonra ilk kez konuştu 19 Nisan 2014, 14:41

17 Aralık Yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuksuz yargılanan İran asıllı işadamı Reza Sarraf, 4 ay sonra ilk kez konuştu. Ticaret işlerinin yasal olduğunu söyleyen Sarraf, "200 ton altın ihraç edip Türkiye'ye 25 milyar TL gelir sağladım. Cari açığın yüzde 15'ini ben kapattım" dedi.
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuksuz yargılanan İran asıllı iş adamı Reza Sarraf, operasyon hakkında sessizliğini bozdu.

Sarraf, Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesine röportaj verdi; kendine yöneltilen tüm suçlamaları reddetti. O da aynı Başbaka Erdoğan gib, "17 Aralık operasyonunun hükümete darbe girişimidir" dedi.

Gana'dan gelen 1,5 tonluk altından, eski bakan Zafer Çağlayan'a hediye ettiği milyon dolarlık saate kadar bir çok konuda açıklamalar yapan Sarraf, AKP'nin ekonomi çarkını özetleyen çarpıcı sözler söyledi.

Reza Sarraf, "Tüm amaç, algı yönetimi ve operasyonuydu. O saati Sayın Çağlayan'ın koluna Paralel mi taktı? Zarrab mı taktı, Sayın Bakan kendi mi taktı? Hepimiz göreceğiz. Piyanoyu da göreceğiz... Er ya da geç, 2-3 ay sonra ortaya çıkacak." dedi.

Yaptığı altın işleriyle cari açığı kapattığını söyleyen Sarraf, "Benim yaptığım tüm ticaret, bankalar üzerinden yapılmıştır. Devletin tüm kurumlarının denetimine açık yapılmıştır. 200 ton altın ihraç edip Türkiye'ye 25 milyar TL gelir sağladım. Cari açığın yüzde 15'ini ben kapattım. Ben hiçbir zaman İran'a konulan ambargoyu delmedim." diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Chemmy 70 :

Hade len.

mdd :

yamalı bohça akp iktidarının % 15 lik yaması

turgut saygi :

Madem bu arkadas bu kadar ulkemiz icin calismis benim teklifim ustun hizmet madalyasi. :)

feyzaaa :

Ya sevgili zarrap madem bukadar sevap yapmayi seviyorsun su emeklilere de bir el atsan durum ortada hukumet sagolsun hamudunla yer kendilerine zammi kabul edenler etmeyenler masallah hallediyor da sen bi destek ciksanda su maliye bakanina bizimde yuzumuz gulse ne dersin evlat.

zeynep nasir :

Ya yuzsuzlugunde bukadarina pes ama adam hakli imam ne yaparsa cemaatte yapar ar damari olmayana sozumuz yok sana helal olsun zarrab memleketi dize getirdin ya

Temel İçgüdü :

vallahi başkakan ya da ekonomi bakanı olacak adamsın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar