banner864

4 ilde DHKP-C'ye operasyon 01 Nisan 2015, 12:36

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın terör saldırısıyla şehit edilmesinin ardından bugün İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Antalya'da DHKP-C'ye operasyonlar düzenlendi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.
İstanbul Adliyesi'nde yaşanan terör saldırısı üzerine, İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Antalya'da operasyonlar düzenlendi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İstanbul Üniversitesi'nde sabah saatlerinde bazı öğrenciler ''Şafaklar ölmez'' eylemi yaptı. Üniversitedeki operasyonda 4 DHKP üyesi ile birlikte 36 öğrenci gözaltına alındı. 

İzmir’in Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinde  2’si dernek 11 adrese eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Çevik kuvvet, özel harekat ekibinin de desteklediği, TOMA’ların kullanıldığı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 3 kişinin de arandığı belirtildi.

Eskişehir’de de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yıldıztepe ve Gültepe mahallelerinde 5 eve operasyon düzenledi. Söz konusu adreslerde 5 DHKP-C üyesini gözaltına aldı.

Antalya'da da, "Çağlayan'dakine benzer bir eylem olabileceği" istihbaratı üzerine, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçti. Sabaha karşı 23 ayrı adrese düzenlenen operasyonda, 22 kişi gözaltına alındı. Doktor kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Çallı'da bululan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Operasyonlarda bulunamayan 1 şüphelinin da arandığı öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar