banner864

50 askere soruşturma 18 Kasım 2014, 16:46

Kayseri 1'inci Komando Tugayı'nda PKK marşı olduğu iddia edilen Kürtçe şarkılarla halay çeken 50 asker hakkında soruşturma açıldı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, halay çeken 50 asker hakkında "terör örgütü propagandası yapmak suçundan" soruşturma başlatıldığını söyledi.
Kayseri 1'inci Komando Tugayı'nda Kürtçe şarkıyla halay çeken askerler hakkında "terör örgütü propagandası" yapmak suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Meclis'te konu ile gelen soru önergesini yanıtlayan Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, PKK marşı olduğu iddia edilen Kürtçe şarkılarla halay çekilmesi ile ilgili 50 asker hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

Yılmaz, askerlerin 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 7'nci maddesinin 2'nci fıkrası uyarınca terör örgütü propagandası yapmak suçundan Kayseri  Başsavcılığı tarafından soruşturulduğunu belirtti.

Sosyal medyada hızla yayılan ve oldukça tepki çeken halay görüntüleri ile ilgili daha önce Kayseri Başsavcılığı idari bir soruşturma başlatmıştı..

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

melisa yıldız :

adamlar pkk lı ve turk silahlı kuvvetlerınde.. pes.. herhal haklarında işlem yapılmalıdır.

kburhanuzun :

tsk çok onurlu ve gururmuz olarak ülkemizin güvencesidir kimse tsk ni yeremez küçümseyemez tc ve tsk güçlüdür onurludur şerefli̇di̇r

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar