50 eski vekil istifasını istedi 15 Ağustos 2014, 14:25

CHP'de 50 eski milletvekili, Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı. 50 vekilin imzasının bulunduğu ortak açıklamada, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday göstererek riskin bedelini ödemesi gerektiği vurgulandı.

CHP'nin eski 50 milletvekili Kılıçdaroğlu'nu... paylaşan: ulusalkanal
Eski CHP milletvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

CHP’nin eski 50 milletvekili Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin mağlubiyetle sonuçlanmasının sorumlusu olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösterdi.

Eski vekiller parlamentoda açıklama yaptı, ortak metni Kemal Anadol okundu.

Hem cumhurbaşkanlığı hem de yerel seçimlerdeki başarısızlığa dikkat çekildi.

Eski milletvekilleri imzalarının da yer aldığı bir bildiri yayımlayarak Kılıçdaroğlu’nun aldığı riskin bedelini ödemesi gerektiğini vurguladı.

Haber: Çağla Akkuş
Kamera: Halit Yağcı
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MEHMET DAYLAN :

ya arkadai̇şlar bi̇rakin kalsin öyleleri̇de lazim kazanmak içi̇n

bülent bilgin :

kemal bey,koltuğa yapışma. istifa et. risk aldın bedelini öde.caz yapma. bize hasan mutlucan şarkıları söyletme. gezi üstüne kalır sonra.

olcay mete :

artik kadro degistirmekle olmaz.yeni bir jenerasyonla mucadeleye devem edilmelidir. metin feyzioglu ve emine ulker tarhan gibi isimlerle devam edilmelidir.

aslan türk :

hic kimse merak etmesin kilicdaroglu simdi komutanlarinin yanina giderek görevimi ifa ettim komtanimmmmm diyecek. görev tamam. chp ye bu güne kadar deniz baykal ve senin kadar hic kimse bu derecede zarar vermemistir.

ali erkılınç :

Kılıçdaroğlu görevlidir kimin görevlisidir amerikanın,sorusun ve fethullah gülenlerin onlar tarafından operasyonla chp'nin başına getirilmiş nedir görevi; atatürk'ün koltuğundan atatürk ve cumhurlyet'e ateş etmek chp'nin başına geldiğinden beri bunu yapıyor işte bu yüzden derhal o koltuktan indirilmelidir....

kubilay cinar :

Chp coktan raydan cikti tarla yolundan gidiyor

hakan ÇELİK :

chp muhtar olamayacak tayyi̇p erdoğanı başbakan yaptı aynı chp cumhurbaşkanı yaptı 12 yıldır muhalefeti beceremediniz artık kadro değiştirmeyin oyları bölmemek adına sandığa gitmeyin başka sol parti gitsin

MSS :

kılıçdaroğlu öyle kolayca başkanlığı bırakmaz, bırakamaz. onu oraya getiren ne kadar vatan haini, türk ve türkiye düşmanı bölücü varsa kılıçdaroğlu gidince kendilerinin de gideceğini bilirler. her tür hile ve komploya hazır olmak gerek. ancak e. ü. tarhan için 20 imzayı toplamayı bile başaramamış muhalif chp'lilerin bir araya gelip iş başarabileceğine güvenemiyor insan. gene birbirine düşerler. chp büyük olasılıkla tarihin tozlu raflarında kaybolup gidecek. atatürk'ün chp'si 11 kasım 1938'de i̇smet i̇nönü ile bitmişti, biz atatürk'ün partisiyiz deyimi o gün yalandı bugün artık kuyruklu yalan.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar