banner864

50 kişi Adliye'de! 20 Aralık 2013, 10:37

AKP'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 kişi ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 3 kişi de emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Aralarında Bakan Güler'in oğlu Barış Güler, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de aralarında bulunduğu 50 kişi sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 9 kişiden 2'si savcılık tarafından serbest bırakıldı. 7 kişi ise tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

7 kişinin ardından 1 şüpheli daha tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in kardeşi Sebahattin Demir, 2 Nolu Koruma Kurulu'nda raportör Kader Demir, İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Yener Çavdar, Fatih Belediyesi'nde görevli Mustafa Bayhan ve Ümit İhsan Döğer var.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden savcılığa götürülen Hasan Yılmaz adlı bir kişinin ise mahkemeye sevk edildiği ve sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Taşyapı’nın sahibi Emrullah Turanlı’nın da aralarında bulunduğu 3 kişi emniyet sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Aralarında İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de bulunduğu 50 kişi sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar