banner864

6 Ok'a revizyon bildirgesi liberal kanattaki o iki isme teslim edildi 24 Ağustos 2014, 18:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kurultayda açıklayacağı vizyon bildirgesi partinin liberal kanadındaki 2 genç isme teslim edildi. Bildirgeyi Parti Meclisi üyesi Ekrem Kerem Oktay ile CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir'in hazırlayacağı öğrenildi.
CHP'de 5 - 6 Eylül'de yapılacak Kurultay'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "vizyon bildirgesi" açıkalayacağı belirtildi.

Gerçek Gündem sitesinin haberine göre, "vizyon bildirgesi"nin Parti Meclisi üyesi Ekrem Kerem Oktay ile CHP Bursa Milletvekili Arkan Erdemir tarafından hazırlanacağı belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun Kurultay'da açılalayacağı bildirgeyi emanet ettiği isimler partinin liberal görüşlü simaları olarak biliniyor.

Parti Meclisi üyesi Ekrem Kerem Oktay, CHP kurultay talebinde bulunan Birgül Ayman Güler'e "partiyi terk edin" diyerek tepki göstermişti. Bursa Milletvekili Arkan Erdemir de açılım sürecine destek veren bildiriye imza atmıştı.

Bildirgeye son halini ise Parti Meclisi üyesi Prof. Dr. Burhan Şenatalar verecek. 3 ismin imzasını taşıyacak olan bildirge, aynı zamanda CHP'nin 2015 seçimleri için yol haritasını belirleyecek.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

osman kutup :

bu direktifler belli ki dışardan geliyor ve satılmışlar uygulamaya çalışıyor. belli ki atatürk ilkelerini ortadan kaldırmak esas hedefleri. ama başarılı olamayacaklar.

Demegoji :

bu partinin ozunu anlamamislari partinin basina getirirsek boyle cikar asil kurulusunu degistirmeye calisir, mesele memleketi kurtarmaya calismak degilki

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar