banner864

6 polise meslekten ihraç 25 Temmuz 2014, 16:05

Adana'da aralarında hâkim ve savcıların da bulunduğu bazı kişilerin telefonlarını yasadışı dinledikleri için haklarında dava açılan 2'si emniyet müdürü 6 polis meslekten ihraç edildi.
Adana'daki yasa dışı dinleme meslekten ihraç getirdi.

2 Cumhuriyet savcısı ve bir hâkimin, sahte kimlik düzenlenerek "uydurma suçlar işlemiş gibi göstermek ve resmi belgede sahtecilik yapmak" suretiyle dinledikleri iddiaları üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmada 2'si emniyet müdürü 6 polise ulaşıldı. Şüpheliler hakkında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuklanıp 5 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen polisler hakkında, bazı meslektaşlarını aynı şekilde mahkemelerden kararlar aldırıp yasadışı dinledikleri suçlamasıyla yeni bir dava daha açıldı. İlk duruşmada davaların birleştirilmesine karar verildi.

8 sanık polis, haklarında yapılan idari soruşturma sonucu meslekten ihraç istemiyle Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Savunmaları alınan polisler hakkında ihraç kararı verildiği belirtildi. Sanık polislerin avukatları, kendilerine henüz kararın tebliğ edilmediğini açıkladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar