banner864

70 bine yakın asker tezkere alacak 17 Ekim 2013, 15:29

İsmet Yılmaz, AKP Sivas İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programının ardından uzun dönem askerlik süresinin 12 aya indirilmesiyle ilgili konuştu.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AKP Sivas İl Başkanlığınca İnönü Konağında düzenlenen bayramlaşma programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yılmaz, uzun dönem askerlik süresinin 12 aya indirilmesine ilişkin düzenlemeyle ilgili gelen soru üzerine, "Önümüzdeki pazartesi günü Bakanlar Kurulu var. Bakanlar Kurulunda, Genelkurmay Başkanlığımızın yapmış olduğu bir çalışma gelecek. Dolayısıyla bu çalışmaya göre, Bakanlar Kurulunda tarihi belirlenecek. Diyelim ki önümüzdeki yılın mart ayını geçmeyen bir tarihten hangisi olursa Bakanlar Kurulunda belirlenecek. Az bir süre kaldı. Karar çıkınca da 70 bine yakın insanımız tezkere alacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi


Kısa dönem askerlikle ilgili bir düzenleme olup olmadığı yönündeki soruya, "Kısa dönemi kapsayan bir çalışma yok. Kısa dönem, biliyorsunuz 6 ay. Göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor" diye konuştu. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder