banner864

8 yıldır atanamayan öğretmen intihar etti 02 Kasım 2013, 20:49

Resim Öğretmeni Nurcan Ura, Trabzonda Biyoloji Öğretmeni Hilal Uzunkaya, Diyarbakır da Mustafa Öğretmen, Bursa da Fikret Öğretmen... Ücretli öğretmenlik başvurusunda red aldığı için intihar eden İsmail Öğretmen, Siirt'li Mehmet Öğretmenden sonra son kötü haber Aydın'dan geldi.
33 yaşındaki Beden Eğitimi Öğretmeni Alim Koç atanamadığı için bunalıma girdi, canına kıydı.

Diplomasını alalı 8 yıl oldu. Alim öğretmen o gün bugündür atama bekliyordu. Son KPSS sınavından sonra yine ataması yapılmayınca bütün umutları tükendi. Bunalıma giren Alim öğretmen, psikolojik destek almaya başladı.

Alim Öğretmen 6 gün önce "dışarı çıkıyorum" diyerek evden ayrıldı. Bir daha da kendisinden bir haber alınamadı. Ve bugün Alim Öğretmenin cesedine ulaşıldı.

Alim Öğretmen daha fazla dayanamamış, kendisi gibi atanmadığı için canına kıyan diğer meslektaşları gibi intihar etmişti.

Alim öğretmenin cansız bedenini çiftçiler buldu. Kendisi gibi öğretmen olan annesi, babası ve ağabeyi, haberi alınca sinir krizi geçirdi.

Türkiye'de 2005 ylından bu yana ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen sayısı da 39'a yükseldi.
 

Aydın Gergin
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Süleyman hoca :

Yazıklar olsun allah hakkımızı bırakmasın. Ben de atanamayan bir türkçe öğretmeniyim ve ne yazık ki aklıma çoğu zaman kötü şeyler geliyor benim de. Ama bir gün yenik düşeceğimi iyi biliyorum ben de çünkü başka çarem yok ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar