banner864

9 cezaevi görevlisi hakkında soruşturma 01 Nisan 2015, 16:25

Sivas Cezaevi'ndeki pembe odada yaşanan cinayet ile ilgili 9 görevli hakkında soruşturma açıldı. Cinayet hükümlüsü Metin Avcı eşinin boğazını keserek öldürmüştü.
 Sivas'ta cinayet hükümlüsü Metin Avcı'nın kendisini ziyarete gelen eşi özel odada öldürülmesi ile ilgili 9 görevli hakkında soruşturma açıldı. Soruşturma açılanlar arasında, cezaevi ikinci müdürü, psikolog, infaz koruma memurları bulunuyor.
Olay 19 Mart akşamı Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi'nde yaşandı. Cinayet hükümlüsü Metin Avcı, kendisini ziyarete gelen eşi leyla Avcı'yı özel oda olarak bilinen pembe odada öldürdü. Avcı, tecavüze uğradığı gerekçesi ile eşinin boğazını 3 santimlik bıcak ile kesti.

Yönetmelikte 10 santime kadar kantinlerde ucu küt bıçaklar satılabileceği belirtiliyor. Ancak Cezaevi müdürünün, "özel oda" görüşmelerinde bu tür kesici aletlerin içeriye sokulmaması yönünde talimat verildiği öne sürüldü.

Buna rağmen Metin Avcı odaya bıçak sokarak cinayet işledi. Başlatılan soruşturmada bu konuda ihmali olanlar araştırılıyor.  

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder