banner864

AB Konseyi Başkanı Rompuy'a mektup gönderdi 18 Ocak 2014, 14:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'la Brüksel'de görüşecek olan Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy'a mektup yazdı. Kılıçdaroğlu, mektubunda AKP'nin uyarılmasını istedi ve "Aksi bir mesaj Türkiye'yi Avro-Atlantik aidiyetinden uzaklaştırmak isteyenleri güçlendirir" dedi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy'a mektup yazarak, AKP hükümetinin yargıya müdahale etmemesi konusunda uyarılmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, Brüksel'de Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşecek olan Rompuy'dan, AKP'nin Türkiye ile yürütülen Avrupa Birliği müzakerelerine bağlılığını "açık bir şekilde" teyit etmesini istedi.

Yolsuzluk soruşturması, görevden almalar ve HSYK düzenlemesi gibi gelişmelerin Türkiye-AB ilişkilerini zorlayabileceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "AKP'yi mevcut durum konusunda uyarın" dedi. 

Kılıçdaroğlu, "Aksi bir mesaj, Türkiye'yi Avro-Atlantik aidiyetinden uzaklaştırmak isteyenleri güçlendirir" sözlerine yer verdi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

sn.kilictaroglu gladio'yu duymadiniz galiba abd-ab ortakligi,turkiyenin altini oyan,dinamit yerlestiren akp ve erdogani basimiza bela edenlere ne mektup yazmasidir bu!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder