banner864

ABD'den devlet güvencesi! ''Ömrümüz Kürt devletini görmeye yetecektir'' 18 Mayıs 2015, 13:25

ABD Başkanı Barack Obama'nın Yardımcısı Joe Biden, Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye güvence verdi, "ikimizin de ömrü Kürt devletini görmeye yetecektir" dedi. İkili arasında bu diyalogun Barzani'nin Washington ziyareti sırasında yaşandığı belirtiliyor.
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'dan "Kürt Devleti" güvencesi aldı.

Barzani yönetimine yakınlığı ile bilinen Rudaw TV'nin haberine göre, İmar ve İskan Bakanı Derbaz Kosret, Barzani’nin ABD’li yetkililerle bölgedeki geleceklerine ilişkin görüşmeler yaptı. Görüşmeler sırasında Barzani ABD Başkanı Barack Obama ve Biden’a referandum ile bağımsızlık konularında görüşlerini aktardı.

Obama’nın Barzani’ye, "Kürt milletinin taleplerini öğrenmek istedik. Taleplerinize karşı değiliz. Ancak şu durumda bizim için öncelikli olan IŞİD örgütünün bitirilmesidir" dedi.

Biden'ın da Barzani'ye "Sayın Başkan müsterih olun. İkimizin de ömrü Kürt devletini görmeye yetecektir" dediği iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ilahiadalet :

savaşmadan bir başka ülkenin izni ve himayesinde kurulana devlet denilir mi olsa olsa amerikan köleleri cumhuriyeti olur

kormoran :

şayet akp iktidarda kalmaya devam ederse o devlet kurulur, hatta hükümette hemen tanır o kukla devleti. akp zaten abd tarafından kukla devletin kurulması için kuruldu ve iktidara getirildi. bu oyunu ancak vatan partisinin meclise girebilmesiyle bozarız. zira vatan partisi komşularımız ile ittifak içinde olarak, ırak ve suriyenin toprak bütünlüğünü korumayı hedefliyor..

mustafa cenap aytepe :

ey zavallı obama sen bizi tanımıyorsun bizimde ömrümüz değil enkısa zamanda senin demir oyuncaklarını ülkemizden söküp atacağız ülkemize lotodan totodan...notodan fayda yok sen yok ettiğin kızılderileri yok ettiğin maya medeniyetini sen daha düna kadar köle olarak kullanılan zencilerin ahırlar öldürülen hamile zenci kızların hesabını ver.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar