banner864

ABD Dışişleri sözcüsünden şehit olan polisimize dair şok yorum 24 Temmuz 2015, 11:14

22 Temmuz’da ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü düzenlediği olağan basın toplantısında Diyarbakır’da şehit edilen polisle ilgili şok edici yorumlarda bulundu.
22 Temmuz’da ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü düzenlediği olağan basın toplantısında Diyarbakır’da şehit edilen polisle ilgili şok edici yorumlarda bulundu.

İşte, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde yayımlanan, basın toplantısının dökümlerine göre o şok yorum:

Soru: Türkiye ile ilgili bir soru sorabilir miyim?

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby: Elbette.

Soru: Bugün 2 Türk polisi Kürt yanlısı PKK militanları tarafından, IŞİD’in saldırısına misilleme olarak öldürüldü. Bu olaya dair bir yorumunuz var mı?

Kirby: Arkadaşlar, sizler benim görmediğim ve okumadığım raporları okuyorsunuz. Eğer bu olay gerçekse, çok çok endişelendirici olacaktır. Eğer gerçekse, başsağlığı dileklerimiz mağdurlara ve ailelerinin yanındadır.  Tekrarlamak gerekirse, Türkiye IŞİD’e karşı bu savaşta son derece sağlam bir müttefiktir. Türkiye, gerçekten son derece büyük destek sağladı, işbirliği gösterdi. Biz her zaman bu işbirliğini derinleştirmenin yollarını arıyoruz.  Bu olay hakkında herhangi bir ayrıntı bilgiye sahip değilim, ama eğer haberler doğruysa, birincisi aileler için yıkıcı olacağı tartışmasızdır. İkincisi, IŞİD’e karşı yürüttüğümüz mücadele ve bu örgütün oluşturduğu tehlike açısından da son derece endişelendirici bir gelişme oluşturur.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ağva :

şok olmadım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder