banner864

ABD Genel Kurmay Başkanı'ndan net yanıt! 20 Kasım 2014, 16:04

ABD'nin Suriye stratejisine ilişkin bir açıklama da ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey'den geldi. Dempsey net konuştu, "Bana verilen görev Suriye rejimini devirmek değil" dedi.
ABD Başkanı Barack Obama'nın, "Esad'ı uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok" çıkışının ardından ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey'den de net bir açıklama geldi. Depsey, "kendisine verilen görevin, Suriye'de Esad rejimini devirmek değil, IŞİD'i alaşağı etmek olduğunu" söyledi.

Dempsey, başkent Washington'da katıldığı bir konferansta kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kendisine Suriye konusunda soru yöneltilmeden "Eminim sözü oraya getirip, bu soruyu da soracaksınız." şeklinde bir çıkış yapan Dempsey, "Bana verilen görev Suriye rejimini devirmek değil" diye konuştu.

Dempsey, askeri stratejileri açısından Irak'ın öncelikli olduğunu söyledi. "Irak'ta bizi tutarlı bir askeri stratejiye götürecek koşulları ayarladık, Ancak Suriye'de bazı koşullar hala olgunlaştırılmadı" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

zafer sakarya :

Emperyalizmin 70 millet bir arada yaşar ama müslümanları alevi sunu arap kürt türkmen diye bir birine düşürür bizede PKK yı başımıza bela eder İŞİTİN Kim kurdu PYD kim kurd El kaideyi bin ladini hepsini ABD Müslümanların başına bela olsun diyeABD KURDU UYANIIIIN....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar