banner864

ABD, hükümet-PKK görüşmelerini destekledi... 11 Ocak 2013, 13:56

Amerika, AKP Hükümeti'nin Abdullah Öcalan'la yürüttüğü müzakerelere destek verdi. Dışişleri Baknalığı Sözcüsü Victori Nuland, " Gröüşmeler pozitif bir gelişme. Türk hükümeti bizi bu konuda bilgilendiriyor" dedi.
Amerika, AKP ile PKK arasındaki müzakerelerden memnun olduğunu bildirdi.
Amerika Dışişleri Baknalığı Sözcüsü Victoria Nuland, günlük basın toplantısında Türk Hükümeti'ni desteklediklerini açıkladı: 
"Genel anlamda görüşmelerin pozitif bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. İç terör meselesini, Kürtler ve diğer marjinalleşmiş toplumlarla da temas kurarak çoklu açılardan, geniş bir yaklaşımla ele alması noktasında Türkiye'yi teşvik ediyoruz."
 
''Türk hükümeti, görüşmelerle ilgili herhangi bir yardım konusunda sizinle bağlantı kurdu mu?'' sorusu üzerine Nuland, AKP Hükümeti'nin Amerika'yı bilgilendirdiğini söyledi. AKP Hükümeti'nden gelecek destek taleplerine açık olduklarını vurgulayan Nuland, müzakereler konusunda elde edilecek bir ilerlemenin Amerika'yı her zaman ilgilendirdiğini kaydetti. Ankara-Erbil- İmralı-Ankara görüşmelerinin ardından Dışişleri Bakanlığı Müsteşları Freidun Sinirlioğlu Washington'a gidecek. Sinirlioğlu gelecek hafta Amerika Dışişleri Bakan Yardımcısı William Burns ile görüşecek. 
 
Sinirlioğlu'nun ardından Şubat ayında önce açılımdan sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ardından da Başbakan Tayyip Erdoğan Amerika'ya gidecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

rasim özkan :

zaten pazarlik yapilmasi talimatini veren abd'nin kendisidir.desteklemesi tamamen formalite geregidir.abd kendisi teröristlerle pazarlik yapmaz ama iste bize yaptirir.bin ladinle pazarlik yapmismiydi abd

VATANIN BEKCILERI :

bu türkiye ülkesinin cukurlarini sanki onlar beraber kazmiyorlarda?allah hepisinin belalarini versin türk milletinede?biraz olsun türklük kaninda hareketlenmeleri olmasini temmeni eiyorum?!acaba hala nerelerde doasiyorlar 75 milyon var yarisi nerede?!

timur :

sanki desteklemeyecek... ya ikisininde arkasinda abd var, bunu %50 makarnacilar hariç bilmeyen kaldimi ?;

vatan sagolsun :

abd gorusmeleri emretti vatan hainleri emri yerine getirdi butun hepsi bu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar