banner864

ABD İsrail'e arka çıktı! 02 Ağustos 2014, 14:22

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının 26'ncı gününde İsrail 50 farklı noktayı hedef aldı. Gazze'nin Refah ve Han Yunus kentlerinde 170 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Filistinli sayısı bin 650'ye ulaştı. Saldırılarda yaralananların sayısı da 8 bin 900'e yükseldi. ABD iser İsrail saldırılarına yine arka çıktı.
İsrail ile Filistin arasındaki insani ateşkesin bozulmasının ardından saldırılar yeniden başladı. İsrail, ateşkesten 2 saat sonra 50 farklı noktayı hedef aldı.

Refah, Gazze ve Han Yunus kentlerine saldırılarda 170 kişi hayatını kaybetti. İsrail jetleriyle yapılan bombardımanda yüzlerce kişi de yaralandı.

26 gündür devam eden saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı bi 650'ye ulaştı. Yaralı sayısı ise 8 bin 900'e yükseldi.

İsrail'in kanlı saldırılarına Amerika yine arka çıktı. ABD Başkanı Barack Obama, Dışişleri Bakanı John Kerry ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Mun, ateşkesin bozulmasından Hamas'ı sorumlu tuttu.

Hamas'ın İsrail askerini kaçırdığını öne süren Obama, askerin bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Obama, Gazze'de olanları "yürek burkucu" olarak niteledi ancak İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunu söyledi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları ise İsrail askerini kaçırdıkları iddialarını yalanladı. Hamas, "Kaçırıldığı iddia edilen asker bombardımanda ölmüş olabilir" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder