banner864

ABD savaş gemisi İstanbul Boğazı'nda 07 Mart 2014, 18:02

Ukrayna’daki kriz sonrası Karadeniz'de sular iyice ısındı. Önce Rusya ve ardından Ukrayna gemilerinin İstanbul Boğazı'ndan geçişinin ardından bugün de Amerikan savaş gemisi boğazlardan geçiş yaptı.
 Rusya ve Ukrayna'ya ait savaş gemilerin Karadeniz'e inmesinin ardından Amerikan gemisi de İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptı.

ABD’nin güdümlü füze destroyeri "USS Truxtun" önce Ege Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na girdi. Savaş gemisinine boğaz girişinden itibaren Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bir bot refakat etti.

Gemi, Çanakkale Boğazı’ndan Marmara Denizi’ne doğru açıldı. Daha sonra da İstanbul Boğazı'na yönelerek geçişini tamamladı.

Truxtun destroyerinin, Bulgaristan ve Romanya donanmaları ile Karadeniz’de tatbikat yapacağı açıklandı.

Öte yandan "pervanelerimiz zarar gördü" bahanesiyle 12 Şubat'ta Samsun Limanı'na demirleyen Amerika'nın "USS Taylor" istihbarat gemisi limandan ayrıldı. Geminin Girit'e götürüldüğü öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

captaintr :

fotografa dikkatli bakın,çünkü ta ege denizinde t.c. karasularına giren gemi türk bayrağını ana direğe takmalıydı,istanbul boğazına girip beşiktaşı geçene kadar bayrağımızı çekmedi. güya en eski ve kıymetli müttefik!!!!!

vatansever :

su elalemin gemilerin ne isi var karasularimizda allah askina? bunlara müsaade edenleri allaha emanet ediyoruz,simdi bir türk gemisi amerikan karasularinda cani istedigi gibi gecebilirmi? bu herif basimizi rusyaylada belaya sokacak: tüyler ürpertici sekilde gelismeleri maalesef izliyoruz!!!!!!!!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder