banner864

ABD silahları kime gidiyor? 20 Kasım 2014, 19:42

ABD bandıralı Resovle adlı kuru yük gemisi 18 kasım sabahıfüze, füze rampası ve çok sayıda ağır silahı büyük bir gizlilik içinde İskenderun Limak Port limanı’na indirdi. CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, resmi kayıtlarda araba olarak görünen silahların kimlere gittiğinin açıklamasını istedi
ABD İskenderun limanına çok sayıda ağır silah getirdi. İddiayı CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu gündeme getirdi.

Edipoğlu, Resolve adlı ABD bandıralı kuru yük gemisinin çok sayıda füze, füzü rampası ve ağır silahları büyük bir gizlilik içinde Türkiye'ye getirildiği söyledi.

İddiaya göre, silahlar Türk polisinin koruması altında İskenderun Limak Port Limanı’na indirildi. Askeri yük resmi kayıtlarda araba olarak beyan edildi.

Silahlarla ilgili araştırma yaptığını belirten Edipoğlu yetkililerin kendisine silahların eğit-donat kapsamı içinde Türkiye’ye getirildiği bilgisini verdiğini söyledi.

Hatay Milletvekili Edipoğlu,  Barzani yönetiminin yasalara aykırı olarak çıkardığı petrolün ABD’ye satıldığını ve karşılığında silah alındığını iddia etti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder