banner864

ABD terör listesinden çıkaracak gibi 12 Nisan 2014, 16:31

Ermeni Soykırımı Yalanına ilişkin tasarı kaleme alan Senatör Robert Menendez hızını alamadı. Menendez şimdi de Mesud Barzani'nin partisi KDP ve Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin partisi KYB'nin terör listesinden çıkarılması için tasarı sundu.
Amerika, Kuzey Irak'taki iki büyük Kürt partisini terör listesinden çıkarmak için yasa çıkarmaya hazırlanıyor.

Yasa tasarısı, sözde Ermeni soykırımı tasarını kaleme alan Senatör Robert Menendez ve Amerika'nın şahin kanadından Senatör McCain'in imzasıyla sunuldu.

Tasarıyla, 2001'de terör örgütü ilan edilen, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin kurucusu olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği ile Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Kürdistan Demokrat Partisi'nin terör listesinden çıkarılması öngörülüyor. Tasarıya Obama yönetiminin de destek verdiği belirtildi.

Amerika'nın hamlesi, Barzani'nin bağımsız Kürt devleti sinyalinin hemen ardından geldi. Barzani, İngiliz Skynews televizyonuna "Bağımsız Kürt devletinin kuruluşu yakındır. Kürdistan bölgesi ile Irak arasındaki ilişki konfederalizme doğru gidiyor, bir sonraki adım da bağımsız Kürt devleti olacak" demişti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ee :

artik abd ni̇n söylemleri̇ni̇ tüki̇ye cumhuri̇yeti̇ni̇n etki̇lemememli̇ abd i̇le i̇li̇şki̇ler tamamaen kopmali hi̇çbi̇rşeki̇lde görüşme sağlanmamali bu güne kadar kukla yapti kullandi yeter türk mi̇lletrni̇n kendi̇si̇nden başka dostu yoktur yapilanlara bakilirsa artik i̇stedi̇kleri̇ yapilmiyor bi̇tti̇ pi̇li̇ni̇z i̇stedi̇ği̇ni̇zle tehdi̇t edi̇n hi̇çbi̇rşey faketmeyecek şerefsi̇z abd

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar