banner864

ABD'de imamlar zirvesi 10 Şubat 2014, 11:03

Cemaatin ağır topları Pensilvanya'daki "İmamlar Zirvesi"nde buluştu. Yargı, Emniyet ve MİT'ten sorumlu imamlar, Fethullah Gülen ile toplantı yaptı... Gülen ve imamların, cemaatin izleyeceği politikalarla ilgili yol haritası belirledikleri ve kopmaları tartıştıkları iddia edildi. Bu toplantıların sıklıkla yapıldığı öğrenildi.
Fethullah Gülen'in malikanesinin bulunduğu Pensilvanya'da son günlerde art arda toplantıları yapıldığı öğrenildi.

Sabah'ın haberine göre, Fethullah Gülen ile cemaatin Yargı, Emniyet ve MİT imamları, sık sık yapılan toplantıların vazgeçilmez isimleri.

Toplantılarda, cemaatin önümüzdeki dönem yol haritasının çizildiği belirtildi.

Yargı imamı Ahmet Can 10 Ocak'ta Pensilvanya'ya gitti. 22 Ocak'ta ise ailesini de Amerika'ya aldırdı. Burada Gülen ile önemli toplantılar yapan Can'ın, savcı atamaları ve HSYK'nın yeniden düzenlenmesi ile ilgili çalışmalar yaptığı iddia edildi. MİT imamı M.K. da 4 Şubat'ta Amerika'ya gitti.

Üç imamın Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesine yakın bir eve yerleştiği ileri sürüldü.

Toplantı gündemleri arasında; yargı örgütlenmesinde yapılacaklar, Emniyet'teki atamaların ardından gelişen durum ve yerel seçimler ele alındı. Seçimlerde; BBP, MHP ve CHP'nin desteklenmesinin de görüşüldüğü öne sürüldü.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

koca tepeden izmire zafere koşarken silahına sarılıp toprağa kefensiz gömülen mehmedim herhalde azap içindedir .vatanın bağrına düşman dayamıış hançerini.

Sinan Erismis :

acaba abd'ye "geliyorum haaa!" diyen iran'i da hesaba kattilar mi? ilk defa bir ortadogu ülkesi bu tehdidi savuruyor. son günlerin ilklerinden birisi de tbmm önünde halkin bulusmasidir...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar