banner864

ABD'den AKP'ye üst üste mesajlar 01 Mart 2014, 16:57

Obama yönetimi AKP iktidarının Fethullahçı Gülen yapılanmasına karşı atığı adımlardan rahatsız. Önce İnsan Hakları Raporu'nda AKP'nin adımları "skandal" olarak ele alındı, şimdi de Dışişleri Bakanlığı rapordaki görüşlerin Amerika Yönetiminin olduğunun altını çizdi.Obama yönetimi AKP iktidarının Fethullahçı Gülen yapılanmasına karşı atığı adımlardan rahatsız. Önce İnsan Hakları Raporu'nda AKP'nin adımları "skandal" olarak ele alındı, şimdi de Dışişleri Bakanlığı rapordaki görüşlerin Amerika Yönetiminin olduğunun altını çizdi.
Amerika Birleşik devletleri, AKP iktidarına üst üste mesajlar verdi. Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın İnsan Hakları Raporu'nda AKP iktidarının Fethullahçı polis, savcı ve valileri görevden alması "skandal" ifadesiyle yer aldı. Şimdi de ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, rapordaki ifadelerin altını çizen bir açıklama yaptı.
Bir gazeteci, Psaki'nin günlük basın toplantısında, ABD İnsan Hakları Raporu’nu sordu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Rapor, ABD yönetiminin görüşlerini temsil eder. Dolayısıyla, oradaki herhangi bir ifadeye bizim görüşlerimiz olarak atıfta bulunabilirsiniz” dedi.

Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın 2013 insan hakları raporunda AKP Hükümeti'nin 17 Aralık operasyonu sonrası attığı adımlar sert eleştirimiş, hükümetin cemaat yapılanmasına karşı binlerce polis ve savcının görev yerini değiştirmesi "skandal" olarak yorumlanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar