banner864

ABD'den Erdoğan'a ''Sayın Gülen''li açıklama 08 Mart 2014, 11:32

Beyaz Saray, Başbakan Erdoğan'ı yalanladı. Başbakan Erdoğan, Obama'nın telefonda kendisine Fethullah Gülen'le ilgili "mesaj alındı" dediğini söylemişti. Beyaz Saray'dan üst düzey bir yetkili Obama'nın böyle bir ifade kullanmadığını belirtti.
Amerikan Başkanı Barack Obama'nın Fethullah Gülen ile ilgili Başbakan Erdoğan'a söylediği iddia edilen "Mesaj alındı" ifadesine yalanlama geldi. Beyaz Saray'da üst düzey yetkili olan Laura Lucas Magnuson, Obama'nın, 'mesaj alındı' şeklinde bir ifadesinin olmadığını kaydetti.

Erdoğan, telefon görüşmesinde Obama’ya "Ülkemdeki huzursuzluğun kaynağı oradadır ve sizden gerekeni bekliyorum" dediğini iddia etmişti.

Obama’dan olumlu yanıt aldığını öne süren Erdoğan, ABD Başkanı’nın konuyla ilgili olarak "mesaj alındı" karşılığını verdiğini söylemişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beyaz Saray yetkilisi, "Başkan Obama’ya Sayın Gülen ile alakalı atfedilen cevap gerçeği yansıtmıyor" dedi. Açıklama yazılı olarak Hürriyet gazetesi'ne yapıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

metin şahin :

anlaşilan obama tayyip i halledecek.çöyle veya böyle.bizişm muhaliflerin yapamadigini o yapacak.çgörün bak..bekleyin.obama arkdasım olur.he is my frıend

Hamiyet Kilerci Demir. :

Tüm yalanları çıktığı halde halen. Iki maymunu oynuyor

kamil aktürk :

bir başbakan ülkesini abd ye rezil ettiğinin resmidir.

romario sartory :

hirsizliga dalan yalana bulanir..

zeynelari :

Atalarimiz bosuna dememis yalan butun kotuluklerin anasidir

velihan ercan :

Gidecek yolu,soyleyecek yalani kalmamistir bu yikilisi zevkle izliyorum..

metin şahin :

başbakan feto yu madem ajan olarak görüyor ki bence de öyle.gerekeni yapıp getirtsin

mdd :

yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. daha yatsı bile olmadan mum değil ampul söndü

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder