banner864

ABD'den F-Tipi örgüte yapılan operasyon açıklaması 24 Temmuz 2014, 08:25

F Tpi örgütün Emniyet ayağına yönelik operasyonlarla ilgili ABD'den ilk açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, "Defalarca söyledik, süreç adil ve şeffaf olmalı" dedi. Harf, konuyu Türk yetkillilerle görüşeceklerini belirtti.
Amerika'dan Emniyet'teki F Tipi örgüte yönelik operasyonlara ilgili ilk açıklama geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın birifinginde Türkiye'deki operasyonlara ilişkin soruları yanıtladı.

Gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Harf, "Soruşturmanın adil, şeffaf ve demokratik bir şekilde yürütülmesi gerektiğini defalarca söyledik" dedi.

Yargı süreci ve adalete ilişkin endişeli olduklarını ifade eden Harf, konuyu Türk yetkililerle görüşeceklerini kaydetti.

Harf, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Barack Obama'yla ilgili "eskiden doğrudan arıyordum" sözlerine de doğrudan yanıt vermekten kaçındı, "Başkanın görüşmeleri konusunda en iyi açıklamayı Beyaz Saray yapar. Dışişleri Bakanı John Kerry, Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile her zaman görüşüyor. Dolayısıyla devam eden bir diyaloğumuz var" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

osman kutup :

amerika her şeye maydanoz olmazsa olmaz mı. bütün bu olayların gerisinde zaten abd var, elini eteğini türkiye ve ortadoğudan çeksin, her taraf huzur bulsun.

cenap aytepe :

diyoloğunuz yerin dibine batsın ...diğer müslüman ülkelerlede diyoloğunuz vardı ..şimdi hepsine bpmba yağdırıyorsunuz .......adaletinizin en güzeli filistinde görünüyor.............amerika devleti.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar