banner864

ABD'den Gaziantep uyarısı 04 Aralık 2014, 12:35

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden Gaziantep için saldırı uyarısı geldi. Bazı aşırılıkçı grupların saldırı planladığına dair istihbarat aldıklarını belirten Büyükelçilik, Amerikan vatandaşlarına başta Antep olmak üzere Suriye sınırındaki bölgelerden uzak durun uyarısı yaptı.
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden Türkiye'de saldırı düzenleneceği uyarısı geldi.

"Aşırılıkçı grupların, Suriye Geçici Hükümeti binasına saldırı planlıyor olabileceğine dair haberler alınmıştır." denilen Büyükelçilik açıklamasında Güneydoğudaki Amerikan vatandaşlarının başta Gaziantep olmak üzere Suriye sınırı yakınındaki bölgelerden uzak durmaları çağrısı yapıldı. Açıklamada saldırı planı yaptığından şüphe edilen grupların adı ise açıklanmadı.

Suriye Geçici Hükümeti, Devlet Başkanı Beşar Esad'a alternatif yönetim oluşturulması için batı ülkelerinin desteğiyle kurulmuştu. 2013'de kurulan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu tarafından oluşturulan geçici hükümete, Gaziantep'te bir genel merkez verilmişti. Ekim ayında da IŞİD'in Şanlıurfa'da ABD desteği ile kurulan Rakka Devrimcileri adlı muhalif örgütün lideri Ebu İsa'yı kaçırmaya çalıştığı iddiası ortaya atılmıştı.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu, aralarında Türkiye'nin deolduğu 100'e yakın ülkeye göre Suriye halkının tek meşru temsilcisi. Koalisyonun başkanı ise Hadi Bahra.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar