banner864

ABD'den ''halı'' açıklaması 18 Ekim 2014, 18:22

Amerika'dan sözde Ermeni soykırımını temsil eden halı hakkında açıklama geldi. Halının Beyaz Saray'da sergilenecek olmasının, "kesinlikle bir mesaj gönderme anlamı taşımadığı" iddia edildi.

ABD'DEN "HALI" AÇIKLAMASI paylaşan: ulusalkanal
ABD'nin sözde Ermeni soykırımını temsil eden halıyı Beyaz Saray'da sergileyecek olması Türkiye'de tartışma yarattı. Tartışmalar üzerine ABD'den "halı" açıklaması geldi

Açıklamayı, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Mark Stroh yaptı, "Gazir halısı"nın Beyaz Saray'da sergilenecek olmasının "kesinlikle bir mesaj gönderme anlamı taşımadığını" söyledi.

Halının, Ermeni tehcirinin 100'üncü yılı olan 2015'ten hemen önce sergiye açılacak olması da dikkat çekmişti. Gazir halısının sergilenecek olması, Talatpaşa Komitesi tarafından bir mesaj olarak yorumlanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tsklt :

İlerleyen gunlerde bu iddialar hakkinda saldirinin gelecegi yeri belli ettiler, sozde yokedilmis cocuklar, sozde yokedilen gelecekleri hakkinda tartisma baslayacak demekki, Talatpasa komitesi hazirliklarini tamamlasin bence . Hazir olursaniz neyle karsilacaginizin bir onemi yok, ayrica bu konu turkiyeyi dunyada itibarsizlastirma amacindan baska politik cikar gozetmez..yayinlarsaniz ve hatta dikkat cekerseniz bu noktaya faydasi olur ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar